Mısırlı rahipten Sisi güzellemesi

Mısır'da darbe ile yönetime gelen Sisi'ye karşı son zamanlarda protesto gösterilerinin artması nedeniyle ülkedeki ünlü rahiplerden olan Makari Younan, "Sisi'ye karşı gelenin Tanrı'ya karşı geldiğini" söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 06.10.2019 18:29 GÜNCELLEME 06.10.2019 21:36 DÜNYA
Mısırlı rahipten Sisi güzellemesi
Mısırlı rahipten Sisi güzellemesi

Mısır'da darbe ile yönetimi ele geçiren Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi'ye son zamanlarda protestoların dozu artarak devam ediyor.

 

 

Sisi'ye karşı devam eden protestolara karşı Mısır'ın en ülü rahiplerinden Makari Younan'dan ilginç bir savunma geldi. Rahip Younan, Sisi'nin cennetten geldiğini ve buna karşı protesto edenlerin cehenneme gideceğini söyledi. Younan'ın sözleri tepki ile karşılandı.

Makari Younan, Sisi'nin Cumhurbaşkanlığına bir pozisyon, para ya da zenginlik umuduyla gelmediğini söyleyerek “Sisi'nin cennetten geldiğini söyledim ve sözlerimi yazılı olarak onaylıyorum” dedi.

 

 

Younan Sisi için, “Bir gösteriye çıktığımda kime karşıyım ve kime karşıyım?” diyerek Sisi'ye direnenler Allah'ın düzenine direniyor, Allah'ın emrine direnir. " dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 51 TÜMÜ
 • ramazan.. 11 ay önce Şikayet Et
  Adam manyak ozaman CENNETI birakipta ne işi vardi misir in basinda kime inandiracaksiniz seref yoksunlari
  Cevapla
 • Tetkos 11 ay önce Şikayet Et
  Nereden biliyorsun diye soran olmamamış.
  Cevapla
 • faz 11 ay önce Şikayet Et
  sisi taraftarının tarısı şeytan oldugundan o papaz dogru söylüyor. şeytanın has adamıdır sisi. müslümana düşman olması bizlerden nefret etmesi gayet dogal.
  Cevapla
 • Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  Siz cennetin yakınından bile geçemezsiniz
  Cevapla
 • Haso 11 ay önce Şikayet Et
  Iste rahibede söyluyor sisiyi israil basa getirdi
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR