Trump’tan tepki çeken Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu. Trump, Türkiye'nin sınırları aşması halinde ekonomik yaptırım uygulayacağını açıkladı

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2019 19:24 GÜNCELLEME 07.10.2019 20:13 DÜNYA
Trump’tan tepki çeken Türkiye açıklaması
Trump’tan tepki çeken Türkiye açıklaması

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunana Donald Trump, “Ben bu saçma, sonu gelmeyen, muazzam ordumuzun ABD’yi bile sevmeyen yerlerde yürüttüğü operasyonların olduğu savaşlardan çıkma üzerine seçildim. Bu adımdan en çok mutsuz olan iki ülke Rusya ve Çin’dir. Çünkü onlar bizim çıkmaza sürüklenmemizi görmeyi seviyor” ifadelerini kullandı.

'BÜYÜK RESME ODAKLANACAĞIZ'

Kendisinin başa geldiği zamanda ABD ordusunun adeta tükenmiş olduğunu ifade eden Trump, “ABD ordusu şimdi daha önce hiç olmadığı kadar güçlü. Bu sonu gelmeyen ve saçma olan savaşlar bitiyor. Büyük resme odaklanacağız” dedi.

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM TEHDİDİ

Trump, "Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum; Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)." ifadelerini kullandı.

ABD'nin DEAŞ'ın "hilafetini" yüzde 100 yok ederek, kendilerinden beklenenden fazlasını yaptığını savunan Trump, "Türkiye, Avrupa ve diğer ülkelerle (Suriye'de) yakalanan DEAŞ savaşçılarına ve ailelerine göz kulak olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, "Şimdi bölgede bazıları çok zengin olan diğer ülkeler için kendi topraklarını koruma zamanı. ABD büyüktür." görüşünü paylaştı.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 359 TÜMÜ
 • İhtiyar 8 ay önce Şikayet Et
  Ne oldu ne oldu baksen çok korkduk
  Cevapla
 • türkiyem44 8 ay önce Şikayet Et
  Trup keferesini dün methiyeler düzenler bugün küfür ediyor. Kafirleri dost edinmemek lazım.
  Cevapla
 • ferhat 8 ay önce Şikayet Et
  hadi oradan trump
  Cevapla
 • realite 8 ay önce Şikayet Et
  it ürür kervan yürür...
  Cevapla
 • başkan 44 8 ay önce Şikayet Et
  1. dünya savaşında bunun gibileriyle savaşmak için ALLAHTAN yardım istedik savaş bittikten sonra ALLAHA sırt cevirip savaştığımız insanlarla dost olduk asıl dostu unuttuk
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR