Herkes bunu tartışıyor: ABD’yi kim yönetiyor?

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den senatörlük görevini de yürütmüş olan siyasetçi Eric Brakey’in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ve ABD’nin iç ve dış istihbaratını yürütüen Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Merkezi Haberalma Teşkilatı’nı (CIA) hedef alan mesajı, “ABD’yi kim yönetiyor” tartışmasına neden oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 10.10.2019 07:42 GÜNCELLEME 10.10.2019 07:42 DÜNYA
Herkes bunu tartışıyor: ABD’yi kim yönetiyor?
Herkes bunu tartışıyor: ABD’yi kim yönetiyor?

Twitter mesajında, “Normalde CIA ve FBI’ın ABD Başkanı için çalışması gerekiyor fakat şu an aktif olarak Başkanla savaşıyor.” diyen Brakey, “O halde şu soruyu sormak gerekiyor; Eğer Başkana karşı sorumlu değillerse, kimden emir alıyorlar?” sözleriyle ülkedeki derin devlet tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump’ın Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Zelenskiy ile telefon görüşmesini sızdıran muhbirin bir CIA ajanı olduğu ABD medyası tarafından açıklanmıştı. ABD medyası konuyla ilgili Beyaz Saray’da ikinci bir muhbirin varlığını da ortaya atmıştı.

 

DERİN DEVLET MÜDAHALESİ

ABD Başkanı Trump, geçen hafta kendisini hedef alan azil soruşturması için “darbe” ifadesini kullanmıştı. Trump’a Beyaz Saray’da en yakın isimlerden Başdanışman Stephen Miller, önceki hafta Pazar günü FoxNews’ta katıldığı programda, azil soruşturmasını, “derin devlet müdahalesi” olarak nitelendirmişti. Miller, Trump’ın Ukrayna Devlet Başkanı ile konuşmasını sızdıran muhbirin bir “derin devlet casusu” olduğunu ileri sürmüştü.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Mizah 9 ay önce Şikayet Et
  ABD'yi kesinlikle dolaylı olarak İsrail ve Yahudiler yönetiyor. Bu çete kaç tane başkan öldürdü. Kaçını şantajla koltuğundan indirdi. Siz hala uyanmadınız mı ?
  Cevapla
 • Ömer Sivas 9 ay önce Şikayet Et
  Yahudi lobisi bilmeyen varsa yazıklar olsun
  Cevapla
 • Yusuf DEMİR 9 ay önce Şikayet Et
  Amerika'yı %80 Yahudi lobilerinin kurmuş olduğu sistem, %20'de seçilen başkan ve ekibi yönetir. Trump gibi deli birinin başa getirilmesi de acaba başsız kalırsak Amerika'ya bir şey olur mu? sorusunun cevabını bulmak içindir.
  Cevapla
 • yener 9 ay önce Şikayet Et
  tartışacak birşey yok abd yi siyonistler yönetiyor.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  ABD'yi Yahudi iş adamları yönetiyor. Milliyetçi Trump'dan bile rahatsızlar.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR