ABD Başkanı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması! Açık açık tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump, durumu yakından izlediğini belirterek Türkiye'nin kurallara uymaması durumunda yaptırım uygulayacağını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 10.10.2019 16:48 GÜNCELLEME 10.10.2019 17:44 DÜNYA
ABD Başkanı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması! Açık açık tehdit etti
ABD Başkanı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması! Açık açık tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump, Barış Pınarı Harekatı devam ederken sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

 

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM TEHDİDİ

Türkiye ve Kürtlerle görüştüğünü söyleyen Trump, "Türkiye, Kürtlere uzun süredir saldırmayı planlıyordu. Onlar sonsuza dek savaşıyorlardı. Saldırı bölgesinin yakınında askerimiz yok. BİTMEK BİLMEYEN SONSUZ SAVAŞLARA son vermeye çalışıyorum. Her iki tarafla da konuşuyorum. Bazıları bizim bölgeye binlerce asker gönderip en baştan yeni bir savaş başlatmamızı istiyor. Unutmayın, Türkiye bir NATO üyesidir. Diğerleri "DIŞARIDA KAL", bırak Kürtler (bizim mali yardımımızla bile olsa) kendi savaşlarını versin diyor. Ben, eğer kurallara uymazsa, Türkiye'yi finansal açıdan çok sert yaptırımlarla vuralım diyorum! Yakından izliyorum" dedi.

 

KAYNAK : Haber7 / Dış Haberler Servisi

ETİKETLER

YORUMLAR 295 TÜMÜ
 • kemal 8 ay önce Şikayet Et
  savas ıslerıne gelıyo bunların serefsızler sılahları kıme satıcak para kazanmak ıcın savas cıkarıyolar desteklıyorum dıyıp mılletıde savasa surekluyo herseyın bası nato bı cıkarmadılar natodan cıkarın bız gırmek ıstemıyoruzkı cıkarkı bizde sana yaptırım yapalımm lıder kım gorelım
  Cevapla
 • mehmet akif 9 ay önce Şikayet Et
  Trump sen burgerini ye ve otur yerine
  Cevapla
 • Mazlumların sesi 9 ay önce Şikayet Et
  Kuzey Kore kimle Tramp gırlaşı, Kimden aldığı tepkiyle beyninden yemişçesine yolunu şaştı, Küfrünü yedi oturup anlaştı. ABD yöneticisi bu, kardaşım.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  trump nasıl başkan olmuş akşam başka sabah başka konuşuyor yanar döner kumaş gibi devlet adamı olacak kapasite yok ( bizim reis net kararlı sözünün eri dürüst dora dobra adam gibi adam) bunlara güven olmaz medyanın önünde söz verip cayan arka pilanda ne yapmaz ki dikkatli olmak lazım
  Cevapla
 • konyalı 9 ay önce Şikayet Et
  gel lan hergele
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR