ABD duyurdu! Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderiyoruz

Pentagon, "bölgedeki İran tehdidiyle mücadele etmek amacıyla" Suudi Arabistan'a 3 bin kişilik yeni bir güç konuşlandırılacağını duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 12.10.2019 10:59 GÜNCELLEME 12.10.2019 10:59 DÜNYA
ABD duyurdu! Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderiyoruz
ABD duyurdu! Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderiyoruz

Pentagon, Suudi Arabistan'a yeni bir güç konuşlandıracağın, bu konuşlandırmada savaş filosu ve hava savunma personeli bulunacak.

 

 

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, "Diğer gönderdiğimiz güçler ile ele alındığında, bölgeye 3.000 kişilik güç gönderilmiş oluyor" dedi.

Savunma Sekreteri Mark Esper, "Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'da uzun zamandır devam eden bir güvenlik ortağı olduğunu" açıkladı.

ABD, Patriot bataryaları ve bir Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) Sistemi de göndereceğini açıkladı.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 53 TÜMÜ
 • 7BART4 11 ay önce Şikayet Et
  Güle güle Suudi Arabistan, sen de gidiyorsun. Senin baharın da çok yakın. Çok sevdiğin 3000 coni geliyor. Ve sen; Türkiye'yi kınamaya devam et. Geri zekalı Güruh.
  Cevapla
 • Türkmen 11 ay önce Şikayet Et
  Hadi hayırlı olsun Suudlar. dayınız size de asker gönderiyor. Yakında demokrasiye (!) kavuşursunuz. Bakın Irak refah (!) içinde yaşıyor. Suriye güllük gülüstanlık.
  Cevapla
 • furkan 11 ay önce Şikayet Et
  suriye tamam sırada SuudiArabistanmı var.
  Cevapla
 • kara 11 ay önce Şikayet Et
  Herkes hak ettigi gibi yasar. Nokta
  Cevapla
 • Uğur 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar boşuna kendini zi yormayın bu orta doğu da büyük devlet lerin olmayan tek devlet bizim adamlar ın derdi bu ya bizi de onlar gibi yapmak bunu yapamayınca sırtlanlar sürüsü saldırıyor ama Bozkurt uludu bir kere çakala baş eğer mi hiç
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR