KKTC'den bir Barış Pınarı Harekatı açıklaması daha

Ersin Tatar'dan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın harekat sözlerine yanıt: Türkiye kamuoyu bilsin ki hükümetin başındaki Ersin Tatar ve arkadaşları, Ulusal Birlik Partisi ve diğer milliyetçiler kesinlikle böyle düşünmüyorlar. Bizim için tek doğru yol, Türkiye ile birlikte hareket etmek, Türkiye ile omuz omuza ve müşterek olarak bu davayı yürütmektir. KKTC halkı Barış Pınarı Harekatı'nda Türkiye'nin yanındadır.

ABONE OL
GİRİŞ 14.10.2019 09:08 GÜNCELLEME 14.10.2019 09:09 DÜNYA
KKTC'den bir Barış Pınarı Harekatı açıklaması daha
KKTC'den bir Barış Pınarı Harekatı açıklaması daha

Alınan bilgiye göre, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'la bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı’na yönelik açıklamalarından üzüntü duyduklarını, bu rahatsızlığı Türkiye halkı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşmak istediklerini ifade etti.

 

 

KKTC halkının Barış Pınarı Harekatı'nda Türkiye'nin yanında olduğunu ifade eden Tatar, "Biz her zaman beraberiz. Ama maalesef böyle düşünmeyenler de var. Bunlarla mücadelemiz demokrasi içerisinde devam edecek. Yapacağımız çalışmalarla halkımızı doğru yönlendirerek bunların üstesinden geleceğiz" diye konuştu.

"TEK DOĞRU YOL, TÜRKİYE İLE OMUZ OMUZA BU DAVAYI YÜRÜTMEKTİR"

 

 

Kıbrıs Türkü'nün bekasının, bu yolu Türkiye ile birlikte yürümekten geçtiğini vurgulayan KKTC Başbakanı Tatar, "Dr. Fazıl Küçük de Rauf Denktaş da Derviş Eroğlu da bunu söyledi. Şimdi bizler de aynısını söylüyoruz. Bizim için tek doğru yol, Türkiye ile birlikte hareket etmek, Türkiye ile omuz omuza ve müşterek olarak bu davayı yürütmektir. Bunu zaten halkımızın çoğu da biliyor. Biz buradayız ve mücahitlik ruhuyla devam ediyoruz. Barış Pınarı Harekatı'nda Türk askerine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ersin Tatar, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik yorumlarına ilişkin, "Türkiye kamuoyu bilsin ki hükümetin başındaki Ersin Tatar ve arkadaşları, Ulusal Birlik Partisi ve diğer milliyetçiler kesinlikle böyle düşünmüyorlar. Ben zaten geçenlerde de söyledim. Onlar bana saldırdı. Akıncı ve arkadaşları marjinal grupları temsil ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise bu meselenin hem Türkiye kamuoyu hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde gerçekten ciddi bir üzüntü yarattığını ifade etti.

Bu konuda gösterdiği duruş ve verdiği mesajlar dolayısıyla Tatar'a teşekkür eden Altun, "Kaderimiz bir. Bize zarar verdiklerinde ilk gözlerini dikecekleri toplumun kim olduğunu gayet iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
  • samse 9 ay önce Şikayet Et
    fetö kıbrısta etkili
    Cevapla
  • keleş 34 9 ay önce Şikayet Et
    alin. bu adamı. görevden. sayın. başbakanım. o. koltuğa. yakışmıyor
    Cevapla
  • Svs 9 ay önce Şikayet Et
    Akıncı bu işi çocuk oyuncağı, Avrupa ve abdeyi kardeş zannediyor. Bilmiyormu onu tek yakalasalar bir kaşık bile değil çay kaşığı suda boğacaklar. Safmı bu adam.
    Cevapla
  • ergun 9 ay önce Şikayet Et
    Seni cumhurbaşkanı olarak oraya getirmişler ama malesef 5yaşındaki çocuk sizden akıllı düşünür sizin aklınızdan şüpheliyim sizi oraya yönetici olarak getirmiş milletsizden hesabını mutlaka soracak Türkiye olmassa Kıbrıs'ta olmaz oralar şehitlerimizin kanı ile yikanarak alınmıştır sizler kokteyler düzenleyerek viskiler içerek ancak başkalarının sözlerine bakıyorsunuz gerçek devletini milletini seven kişi böyle asla yanlış yola yonelmez
    Cevapla
  • furkan 9 ay önce Şikayet Et
    Türkiyedede çatlak sesler çıkmıyormu.Allah ıslah etsin.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR