Polonya'dan AB'de Türkiye yorumu: Unutmamamız gereken bir şey var!

Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz, Türkiye'ye yönelik silah ambargosu tartışılırken, bunun uygulanıp uygulanamayacağı konusunda, Ankara'nın NATO üyeliğinin de göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.10.2019 21:11 GÜNCELLEME 14.10.2019 21:17 DÜNYA
Polonya'dan AB'de Türkiye yorumu: Unutmamamız gereken bir şey var!
Polonya'dan AB'de Türkiye yorumu: Unutmamamız gereken bir şey var!

Lüksemburg'daki AB Dışişleri Bakanları toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz, "Toplantı sırasında Polonya olarak Türkiye'nin Suriye'ye yönelik saldırgan eylemleriyle ilgili bildiriyi destekledik. Bu eylemler bakanlar tarafından kınandı. Barışın korunması gerektiğini ve bunun ancak BM himayesinde sağlanabileceğini düşünüyoruz" dedi.

 

 

"TÜRKİYE'NİN NATO ÜYESİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM"

Polonya'nın Türkiye'ye silah ambargosu uygulayıp uygulamayacağı sorusu üzerine Czaputowicz, "NATO'nun tutumunu ve Türkiye'nin İttifak üyesi olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmalıyız" yanıtını verdi.

 

 

AB üyesi ülkeler, Lüksemburg'daki AB Dışişleri Bakanları toplantısında Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'yi oybirliğiyle kınamış, Ankara'ya silah satışının durması çağrısında bulunmuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 72 TÜMÜ
 • Bilal celik 9 ay önce Şikayet Et
  Bizezeldenberi hep adalet dağıttık kimseye zulum etmedik durun dedik durmadılar bu vatan bizim dedik dinlemediler simdi kukredik sel gibi korkudan ağlamaya basladılar selamsize mehmetciğim allah yar veyardımcınız olsun
  Cevapla
 • Bilalcelik 9 ay önce Şikayet Et
  Kanımızın son damlasına kadar askerimizin yanındayız Ne mutlu turkum diyene
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Bundan sonra NOTA nın görevlerini yerine getirmeyelim.
  Cevapla
 • Erdalsilo 9 ay önce Şikayet Et
  Bunların amacı Türkiyeyi Natodan çıkarmak ve saldırmak gerçek BU.Bunun anlamayan politikadan çıksın kendini yakar halkınıda yakar.
  Cevapla
 • lvlrt 9 ay önce Şikayet Et
  Aynen şuan Rusya Türkiye ile iyi ilişkiler kurup, önce natodan çıkmasına sebep olacak, sonrada kendine mecbur edecek şekilde politika izliyor.
  Cevapla
 • Ankara 9 ay önce Şikayet Et
  Boş laflarınızdan artık salata bile yapılmaz ne gereksiz bir topluluksunuz siz böyle hiçbir işe yaramayan çapulcu birliği
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR