Türkiye düşmanı Graham yine zırvaladı!

ABD'li Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, ABD Hazine Bakanlığı'nın Türkiye'ye yaptırım uygulamasını 'güçlü şekilde' desteklediğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.10.2019 07:09 GÜNCELLEME 15.10.2019 07:09 DÜNYA
Türkiye düşmanı Graham yine zırvaladı!
Türkiye düşmanı Graham yine zırvaladı!

Senatör Graham, ABD Hazine Bakanlığı'nın Barış Pınarı Harekatı gerekçesiyle Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlara destek mesajı verdi.

 

Türkiye'ye yaptırım çağrısı yapan isimlerin başında gelen ve Kongre'ye bu yönde bir tasarı sunan Senatör, yaptığı açıklamada, yaptırım kararını 'güçlü şekilde' desteklediğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'kazan-kazan anlayışı' uyarınca Türkiye'ye 'stratejik zararı geri alma şansı' verdiğini savunan Graham, "Umarım uzanan bu eli kabul ederler. Ateşkes oluncaya ve bu katliam durana kadar yaptırımlar devam etmeli ve zamanla artmalı" ifadelerini kullandı.

 

Graham, Demokrat ve Cumhuriyetçi meslektaşlarına da 'Türkiye'nin Suriye'deki saldırısına karşı ses çıkarmaya devam etme' ve 'Başkan Trump'ın felç edici yaptırımlar uygulama konusundaki çabalarına destek verme' çağrısı yaptı. 

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere iki bakanlığın yaptırım listesine alındığı belirtilmişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yaptırım uygulandığı duyurulan açıklamada, "Bu bakanlık ve yetkililerin belirlenmesi, Türk hükümetinin bölgenin barışı, güvenliğini ve istikrarını daha da bozan eylemlerinin bir sonucudur. Gerekirse ilave yaptırımlar uygulamaya hazırız" ifadeleri yer almıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • Emrah aydı 7 ay önce Şikayet Et
  İte bak ,yağtığı yere bak demiş atalarımız.sen biraz daha havla,belki bir i sesini duyar
  Cevapla
 • belde 7 ay önce Şikayet Et
  graham misin nesin gram aklinizla bu ulkeye hesap soramazsiniz. işiniz gücünüz tehdit. artik yemiyor be graham
  Cevapla
 • xxx 7 ay önce Şikayet Et
  teroristleri öldürmemiz hoşunuza gitmez çünkü onlara parayı da silahı da siz veriyorsunuz sizin itleriniz olduğu için.
  Cevapla
 • Hudaibia 7 ay önce Şikayet Et
  Bu adam abd başkanı olsa, biz de kendimize geliriz. Hayırsız komşu adamı kap kacak sahibi yapar.
  Cevapla
 • Yaşar dede 7 ay önce Şikayet Et
  Büyüklerimizin sözüdür ısıracak köpek havlamaz. Hoşt hoşt.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR