İngiltere'den Barış Pınarı desteği!

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, "Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.10.2019 10:36 GÜNCELLEME 15.10.2019 11:41 DÜNYA
İngiltere'den Barış Pınarı desteği!
İngiltere'den Barış Pınarı desteği!

The Times gazetesinin haberine göre, dün Londra'da gerçekleşen NATO Parlamenter Asamblesindeki oturumda konuşan Wallace, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendirdi.

 

 

TÜRKİYE'NİN GEREKENİ YAPMASI ZARURİ

Wallace, "Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri." ifadesini kullandı.

 

 

Türkiye'yi hedef alan Alman parlamenterin askeri harekatının Birleşmiş Milletler sözleşmesinin "kendini savunma" kavramı kapsamına girip girmediği ve NATO'nun ortak savunmayı öngören 5. maddesi kapsamında sayılıp sayılmayacağı sorusu üzerine Wallace, "Bu, bu şekilde gelişmesini istemediğimiz bir durum. Ancak olan oldu ve biz bu süreçte insan haklarına riayet edilmesini temine çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

İngiliz basını, İngiltere'nin dün yapılan AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısında gündeme getirilen Türkiye'ye toplu silah ambargosuna da itiraz ettiğini ve bu yönde ortak karar alınmasını önlediğini iddia etmişti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • ricardo q7 8 ay önce Şikayet Et
  vardır bir bit yeniği
  Cevapla
 • yörükoğlu 8 ay önce Şikayet Et
  alkışlamadan önce en az 10 defa düşünürüm
  Cevapla
 • Hacivat 8 ay önce Şikayet Et
  Ingiltere ye tesekkürler sasirti bizi teröristlerle bir olur sandik ingilizin destegini türk ulusu unutmayacak
  Cevapla
 • AYTANOZLU 8 ay önce Şikayet Et
  Tipiķ ingiliz gavürü, baktılar REİS kimseyi takmıyor alayının karızmasını çiziyor bari biz karızmayı çizdirmiyelim diye lafta destek veriyorlar.
  Cevapla
 • kayısı 8 ay önce Şikayet Et
  bunu diyen ingilizlermi yoksa bana mı öyle geldi
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR