Barış Pınarı devam ederken Merkel duyurdu! Almanya'dan Türkiye kararı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı sebebiyle Ankara'ya silah satmayacaklarını açıkladı. Merkel ayrıca, Türkiye'ye operasyonu bitirmesi çağrısı yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 17.10.2019 10:38 GÜNCELLEME 17.10.2019 11:11 DÜNYA
Barış Pınarı devam ederken Merkel duyurdu! Almanya'dan Türkiye kararı
Barış Pınarı devam ederken Merkel duyurdu! Almanya'dan Türkiye kararı

Türkiye'nin terör devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı 9. gününde tüm hızıyla devam ederken, Almanya'dan bir açıklama geldi.

 

 

Almanya Başkanı Angela Merkel, operasyon sebebiyle Türkiye'ye silah satmayacaklarını açıkladı. Merkel ayrıca, Türkiye'ye operasyonu bitirmesi çağrısı yaptı.

TÜRKİYE'YE SİLAH SATIŞINI ASKIYA ALAN DİĞER ÜLKELER

 

 

Türkiye'nin operasyonu sebebiyle Almanya dışında Fransa, Norveç, Finlandiya, Hollanda, Kanada, İtalya, İngiltere ve Çekya da silah satışını durdurmuştu. İspanya ise gerilimin daha da tırmanması durumunda Türkiye'deki Patriot hava savunma sistemlerini geri çekeceğini açıklamıştı.

ABD YAPTIRIM UYGULADI

ABD Hazine Bakanlığı, bu hafta başında Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Savunma Bakanlıklarını yaptırım listesine almıştı. Bunun yanı sıra Washington yönetimi, iki ülke arasında ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarmayı planlayan görüşmeleri de askıya almıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 175 TÜMÜ
 • Kemal 11 ay önce Şikayet Et
  Arabalarınızıda Satmasanız yaaaa
  Cevapla
 • k-keskin 11 ay önce Şikayet Et
  şu kapıları bir açın ne olur
  Cevapla
 • şems 11 ay önce Şikayet Et
  tamam siz söylediniz ya hemen bitiririz. bana kalirsa acin kapilara gitsin avrupaya adamlar ne uğraşıp duruyoruz
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Memnuniyetle. Paralar cepte. Almanya'ya para yok. Bizde zaten bunu bekliyorduk. Türkiye artı dostlarının silahları Türklere yeter. Küfür milleti tekdir. Müslüman milleti tek olmak zorunda yoksa bu siyonist ve Emperyalistler musallatı bitmez. Özümüze dönmemiz gerek. Almanyaya şu koyar. Neslimizi vatana çekmek artı ilim bilim teknoloji transferi.
  Cevapla
 • KAPAK 11 ay önce Şikayet Et
  satmasan hatırım kalırdı. pehhh::
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR