Operasyona ara verilmişti! İran'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması

İran, Türkiye'nin güvenlik kaygılarını anladıklarını ancak Suriye'nin kuzeyinde gözlem noktaları kurulmasına karşı olduklarını duyurdu. Yapılan açıklamada ayrıca, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerektiği belirtildi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.10.2019 16:25 GÜNCELLEME 21.10.2019 18:00 DÜNYA
Operasyona ara verilmişti! İran'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması
Operasyona ara verilmişti! İran'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde gözlem noktası kurmasına karşı olduklarını açıkladı.

 

 

Haftalık basın toplantısında konuşan Musevi, Suriye'yi ülkesinin "bölgedeki anahtar konumdaki müttefiki" ifadeleriyle niteledi.Musevi, "Türkiye'nin güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Ancak Ankara'nın Suriye'de askeri gözlem noktaları kurmasına karşıyız. Bu konular diplomatik yollarla çözülmeli. Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli" dedi.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 341 TÜMÜ
 • şahin 8 ay önce Şikayet Et
  ne toprak bütünlüğünden bahsediyorsunuz israil kendinin olmayan toprağı alsın ben ise benim olan yeri alırsam toprak bütünlüğü olacak yok öyle yağma osmanlıdan dalavereyle alınan yerleri tekrar sınırlarımıza katacağız lafı öyle kıvırmaya gerek yok
  Cevapla
 • MUSTAFA 8 ay önce Şikayet Et
  Perler ihanet etmeye devam ediyor terörüb diğer kayanağı da iran
  Cevapla
 • mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Ortadoğu'daki her toprak komşusunu birbirine düşürdüler. dusuremediklerinin arasına terörü soktular. terör bahaneiyle her yere sızdı ABD. olay bu. birşey bilmek için siyasetçi olmaya gerek yok.
  Cevapla
 • mr spak 8 ay önce Şikayet Et
  Karıştırdın yazarken herhalde ülke ismini sanırım abd değil iran diyecektin..
  Cevapla
 • mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  toprak bütünlüğüne saygı göstermeyen ülkeler ABD ve onun paçavra YPG PKK deas ve IŞİdi. Irak patates taş atıyor ABD askerlerine. Barzanine ayaklarina kapanırcasina ABD ye ve askerlerine teşekkür ve minnettarliklarini sunuyor. yalakalar
  Cevapla
 • Tachiwaza 8 ay önce Şikayet Et
  İrana bak saygıdan bahsediyor.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR