ABD Dışişleri rahat duramadı! Türkiye'ye karşı skandal hamle

ABD Dışişleri Bakanlığı, dış ülkelerdeki büyükelçiliklerine Barış Pınarı Herekatı'nın bölgedeki DEAŞ'a karşı mücadeleyi ve sivilleri tehlikeye attığı yönünde konuşma metinleri yolladığı belirtildi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen metinlerin Başkan Donald Trump yönetimi ile çelişmesi dikkat çekti

ABONE OL
GİRİŞ 22.10.2019 07:48 GÜNCELLEME 22.10.2019 07:48 DÜNYA
ABD Dışişleri rahat duramadı! Türkiye'ye karşı skandal hamle
ABD Dışişleri rahat duramadı! Türkiye'ye karşı skandal hamle

ABD Dışişleri Bakanlığının dış ülkelerdeki büyükelçiliklerine Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Herekatı'nın bölgedeki DEAŞ'a karşı mücadeleyi ve sivilleri tehlikeye attığı yönünde konuşma metinleri yolladığı belirtildi.

 

 

ABD medyasında konuya ilişkin yer alan haberlerde, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen metinlerin, Başkan Donald Trump yönetiminden gelen söylemlerle çeliştiğine dikkat çekildi.

Bununla birlikte, Bakanlıktaki kıdemli diplomatların Trump'ın Suriye'den çekilme kararından dolayı endişe duydukları ileri sürülürken, söz konusu konuşma metinlerinde, "Türkiye'nin askeri harekatı DEAŞ ile mücadeleyi, sivillerin hayatını ve bölge güvenliğini tehlikeye atıyor." ifadelerine yer verildiği belirtildi.

 

 

Öte yandan, Türkiye'nin Kuzey Suriye'de düzenlediği harekat sırasında insan hakları ihlali işlediği savunulurken, Türkiye'nin bu ihlalleri soruşturması gerektiği ifade edildi.

AA'nın haberine göre; ayrıca, bölgeden askerlerle beraber insani yardım çalışanlarının da çekildiği kaydedilen metinde, ABD'nin bölgeye göndermeyi planladığı 50 milyon dolarlık yardımın ihtiyaç olan yerlere ulaştırılmasının zorlaştığı ileri sürüldü.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 42 TÜMÜ
 • demo 7 ay önce Şikayet Et
  amerikan derin devleti demokratlardan oluşuyor kim seçilirse seçilsin ülkeyi onlar yönetiyor
  Cevapla
 • Şinasi 7 ay önce Şikayet Et
  Allahım şu Amerikalı düzenbazları kahru perişan etsin !
  Cevapla
 • anlayın artık 7 ay önce Şikayet Et
  abd bi zahmet defolun. yoksa biz yapacağız.
  Cevapla
 • Göktürk 7 ay önce Şikayet Et
  aşağılık terörist kuduz it Amerika deaş dediğin senin itin sen oluşturdun ve bu bölgenin başına bela ettin
  Cevapla
 • öğretmen hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Geçen hafta da abd temsilciliği skandal yapmıştı.Bu kaçıncı? ABD temsilcisi derhal sınır dışı edilmeli, sözde müttefik azılı düşman abd ile ilişkiler minimum düzeye indirilmeli. Akıllanmazlarsa abd üsleri tek tek kapatılmalı
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR