Lübnan Başbakanı Hariri duyurdu: İstifa edeceğim!

Lübnan'da ekonomik kriz ve yolsuzluğun tetiklediği sistem karşıtı protestolar toplumsal gerginliğe yol açarken, Başbakanı Saad Hariri'den "Çıkmaza saplandım, istifamı sunacağım" açıklaması geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.10.2019 17:15 GÜNCELLEME 29.10.2019 17:40 DÜNYA
Lübnan Başbakanı Hariri duyurdu: İstifa edeceğim!
Lübnan Başbakanı Hariri duyurdu: İstifa edeceğim!

Hükümet ortağı Şii örgüt Hizbullah'ın lideri Hasan Nasrallah'ın Lübnan'da iktidar boşluğu olmaması için başbakan, hükümet ve cumhurbaşkanının görevde kalması gerektiği açıklamasına rağmen Sünni blok lideri, Başbakan Saad Hariri, çaresizlik ve kaçınılmazlık tonlamasıyla istifasını duyurdu. 

 

 

"Bugün artık çıkmaza saplandım, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Mişel Aun'a sunacağım" diyen Hariri, tüm Lübnanlılara iç barışın korunması çağrısı yaptığını belirtti. 

Siyasi partilere "Lübnan'ı korumak bizim sorumluluğumuz" diye seslenen Hariri, "Makamlar gelir geçer, mühim olan ülkenin itibarı ve güvenliğidir" vurgusunu yaptı.

 

 

Hariri 2017 yılında da istifa kararı almış fakat kararı duyurduktan 17 gün sonra istifasını geri çektiğini duyurmuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 20 TÜMÜ
 • kahramanmaraş. 8 ay önce Şikayet Et
  Osmanlının ahı bunlar.
  Cevapla
 • orhan 8 ay önce Şikayet Et
  siz yönetmeyi bilmezsiniz... siz sadece yönetilirsiniz... ama artık sizi kimin yöneteceğini seçme hakkınız da yok... osmanlıya ve onun sizlere gösterdiği hoşgörüye alçaklık ettiğiniz için ilahi kudret sizi tesbihin taneleri gibi darmadağın etti... tıpkı diğerleri gibi...
  Cevapla
 • Hmd 8 ay önce Şikayet Et
  Türk Telekomu zarara uğratıp kaçan Mahlukat
  Cevapla
 • niksarlı 8 ay önce Şikayet Et
  sakın haaaaa yapma..
  Cevapla
 • Üzeyir 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar herkes bilip bilmeden atıp tutuyor yok İslam düşmanı yok şu yok bu Lübnan da 3 tane baş var hiristiyanlar yüzde 45 Müslüman Sünni 50 yüzde 5 de şi var tahmini ülkenin ana yasa sı cumhur başkanı hiristiyanlar başbakan Sünni meclis başkanı Şii bize laf sokan cumhur başkanı hiristiyanlar ortada bir bütünlük yok anlayacağın ız
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR