Trump, DAEŞ'in yeni lideri hakkındaki hayati bilgiyi dünyaya duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DAEŞ'in yeni lideri hakkında önemli bir açıklama yaptı. Kimsenin kim olduğunu bilmediği ve sadece adını öğrenebildiği isim için Trump, "DEAŞ'ın artık yeni bir lideri var. Biz onun kim olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.11.2019 17:44 GÜNCELLEME 01.11.2019 17:44 DÜNYA
Trump, DAEŞ'in yeni lideri hakkındaki hayati bilgiyi dünyaya duyurdu
Trump, DAEŞ'in yeni lideri hakkındaki hayati bilgiyi dünyaya duyurdu

Terör örgütü DAEŞ, yayınladığı açıklama ile Ebubekir el-Bağdadi'nin ve örgütün sözcüsü Ebu Hasan el-Muhacir'in ABD tarafından öldürüldüğünü açıklamıştı. Örgüt açıklamasında yeni liderlerinin Ebu İbrahim el-Haşimi el-Kureyşi olduğunu duyurmuştu.

 

TRUMP: KİM OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan DAEŞ'in yeni liderinin kim olduğunu ve kendisini çok yakından tanıdıklarını açıkladı. Trump yayımladığı mesajda, "DEAŞ'ın artık yeni bir lideri var. Biz onun kim olduğunu çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

KİM OLDUĞU HAKKINDA BİR BİLGİ YOK

DAEŞ'in yeni lideri El Kureyşi'nin hayatına ve nereli olduğuna dair gerek yerel gerek yurt dışı basında bir bilgi bulunmuyor. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar, örgütün yeni lideri hakkında önemlki bir açıklama yaptı. Ağar, "DEAŞ'ın yeni sözde halifesi Abu İbrahim al-Haşimi al-Kureyşi'ye belli ki özenle saklanmış ve zamanı geldiğinde ortaya çıkarılmış. Sözde kan/klan/kabile bağıyla Hz.Peygamber'le ilişkilendirilmeye, buradan uluhiyet, dokunulmazlık, birleştiricilik ve hükmedicilik amaçlanmış. Örgütün parçalanması, bölgeselleşmesi ve liderlik kavgası engellenmek istenmiş" sözleri ile değerlendirdi

BAĞDADİ OPERASYONU

ABD Özel Kuvvetleri, Suriye'nin İdlib kentinde olduğu tespit edilen Bağdadi'ye gece operasyonu düzenlemişti. 8 helikopter, savaş uçakları ve çok sayıda askerin katılımıyla gerçekleştirilen harekatta terör örgütü lideri öldürülmüştü.

OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ve ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) düzenledikleri ortak basın toplantısında Bağdadi operasyonuna ait görüntülerin bir kısmını yayınlamıştı.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 84 TÜMÜ
 • şubatlı 8 ay önce Şikayet Et
  AFERM sen çok iyi bilicisin dünyada her türlü pisligi sen bilirsin sana sormalı kim kimin iti köpegidir kim hangi tezgahın imalatdır EN İYİ SEN BİLİRSİN
  Cevapla
 • Yunus 8 ay önce Şikayet Et
  Atamasını yapmış demekki
  Cevapla
 • bamsı 8 ay önce Şikayet Et
  hayvan (pardon insan görünümlü) hizmetçisinin cibiliyetini bilmez mi
  Cevapla
 • hadi lan 8 ay önce Şikayet Et
  tabi iyi bileceksin..senin evinden yada beyaz sarayin mahseninden cikmistir
  Cevapla
 • savas 8 ay önce Şikayet Et
  yeni lideri tabiki sen iyi bileceksin. Kendi adamınız.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR