Biden Kuzey Kore'nin dilinden kurtulamıyor: "Kuduz köpek..."

Kuzey Kore, ABD'nin eski Başkan Yardımcısı Joe Biden için eleştirilerini sürdürerek, "sopayla dövülmesi gereken kuduz köpek" benzetmesi yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 15.11.2019 10:50 GÜNCELLEME 15.11.2019 11:11 DÜNYA
Biden Kuzey Kore'nin dilinden kurtulamıyor: "Kuduz köpek..."
Biden Kuzey Kore'nin dilinden kurtulamıyor: "Kuduz köpek..."

Kuzey Kore'nin resmi KCNA ajansının haberinde, ülke yönetimine iftira atması nedeniyle eski Başkan Yardımcısı Biden'ın "sopayla ölene kadar dövülmesi gereken kuduz bir köpek" olduğu ifadesi yer aldı.

 

 

Haberde, Biden'ın "bunama" belirtileri gösterdiği yorumunda bulunuldu.

Kuzey Kore, mayıs ayında liderleri Kim Jong Un'a eleştirilerde bulunan eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'a "düşük zekalı bir aptal" ifadeleriyle karşılık vermişti.

 

 

KUZEY KORE'DEN GÜNEY'E ULTİMATOM

Bu arada, Yonhap'ta yer alan habere göre, Kuzey Kore, Kumgang Dağı bölgesindeki tatil beldesinde Güney Kore tarafından inşa edilen otel ve turistik tesislerin yıkılması için Güney'e ültimatom verdi.

Kuzey Kore'den yapılan açıklamada, Güney Kore'nin bu tesisleri yıkmaması halinde, Pyongyang yönetiminin yıkacağı belirtildi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Kumgang Dağı tatil beldesinde Güney Kore tarafından inşa edilen otel ve turistik tesislerin yıkılması talimatını vermiş, Güney Kore kendilerine ait mülklere sahip çıkacaklarını ve Kuzey'in konuyla ilgili muhtemel görüşme tekliflerini de kabul edeceklerini bildirmişti.

Tatil beldesinde Güney Koreli bir turistin vurulmasının ardından Seul yönetimi, 2008'de bölgeye yapılan turları iptal etmişti. Kumgang Dağı turları, iki taraf arasındaki iş birliğinin önemli bir sembolü olarak görülüyordu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • efsane 10 ay önce Şikayet Et
  çok yerinde bir sòz
  Cevapla
 • osmanli 10 ay önce Şikayet Et
  dogrusunu demis.Bunlar iyice sopa yezinlerde din iman ne demek sonra anlarlar o kuduzlar
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  ABD tamamıyla kuduz sürekli saga sola saldırdı ve saldırıyor.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR