Polonya Başbakanı: AB reel bir teklif sunmazsa Türkiye...

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, parlamentoda yeni hükümet programını sundu. Mateusz Morawiecki, Balkan ülkelerinin Rusya, Çin, Türkiye ya da radikal İslam’a bırakılmaması gerektiğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.11.2019 22:35 GÜNCELLEME 19.11.2019 22:37 DÜNYA
Polonya Başbakanı: AB reel bir teklif sunmazsa Türkiye...
Polonya Başbakanı: AB reel bir teklif sunmazsa Türkiye...

Polonya’da 13 Ekim’deki seçimler neticesinde ülkeyi ikinci kez yönetmeye hak kazanan milliyetçi ve muhafazakar Hukuk ve Adalet Partisi PiS, önümüzdeki 4 yıl için uygulayacakları hükümet programını açıkladı.Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, güven oylaması öncesi Polonya Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada hükümet programının yanı sıra Avrupa Birliğine ilişkin konulara da değindi.

'BALKANLARA AÇIK BİR AB İSTİYORUZ'

Bu kapsamda Avrupa’nın köklerine, kurucu fikirlerine, Hristiyan değerlerine dönmeye ihtiyaç duyduğunu belirten Morawiecki, “Artık güvenli Batı’nın hüküm sürdüğü zamanlarda yaşamıyoruz. Uzak Doğu’da, Orta Doğu’da ve bizim en yakın doğumuzda Avrupa’nın zayıflığından seve seve faydalanacak uluslararası oyuncular var. Bu yüzden yeni üyelere, Batı Balkanlara açık bir AB istiyoruz” dedi.Morawiecki, "Eğer AB bu ülkelere reel bir teklif sunmazsa onu diğer ülkeler sunar. Rusya, Çin, Türkiye ya da radikal İslam” şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • mistoria 7 ay önce Şikayet Et
  Bu Avrupa'ya sinir oluyorum ya. Avrupa Birliği'nde olmasa ötemeyecek ülkeler şu an arkalarına abilerini almış ötüp duruyor.
  Cevapla
 • Dadas.25 7 ay önce Şikayet Et
  ab dediyin kömür birliyi ötesi yok kurulusuna bakin abartilar sanki dünyada bulunmaz bursa kumasi.
  Cevapla
 • Gurbetci 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kendini birşey zannediyorlar, oysa hollandada 3 sınıf insanlar köle gibi çalışıyorlar ama polanya devletinin burnu büyük önce kendi insanına sahip çık, islamla ve türkiye ile uğraşacağına.
  Cevapla
 • keremhan 7 ay önce Şikayet Et
  içinizden geçiçez hiç yormayın kendinizi geliyoruz !
  Cevapla
 • esas 7 ay önce Şikayet Et
  Radikal, ılımlı evet anlıyorum müslümanlar anlayışına göre islam'ı farklı uyguluyor. Ama bunların kastettiği radikal Batı menfaatin çalışmayan, ılımlı da batı menfaatine çalışan anlamına geliyor.
  Cevapla
 • MOY 7 ay önce Şikayet Et
  Daha düne kadar SSCB boyunduruğu altında 3. dünya ülkesiydiniz. Adam oldunuzda balkanlaramı sahip çıkacaksınız. AB nin yeni arka bahçesi dimi orası. AB fiilen bitmiştir. İnandırıcı kalmamış ve politikaları çökme yoluna gitmiştir. Yeni dünya düzeninde AB ye yer yok.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR