İran'da acı bilanço! Ölü sayısı 143

Uluslararası Af Örgütünden yapılan açıklamada, benzine getirilen zam nedeniyle İran genelinde patlak veren protestolarda en az 143 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

ABONE OL
GİRİŞ 26.11.2019 13:26 GÜNCELLEME 26.11.2019 13:26 DÜNYA
İran'da acı bilanço! Ölü sayısı 143
İran'da acı bilanço! Ölü sayısı 143

Uluslararası Af Örgütünden yapılan açıklamada, benzine getirilen zam nedeniyle İran genelinde patlak veren protestolarda en az 143 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

 

 

İRAN'DA BENZİN ZAMMI ŞİDDETLİ PROTESTOLARA YOL AÇTI

ABD yaptırımlarının da etkisiyle ekonomik açıdan zor günler geçiren İran halkı, 15 Kasım'da benzine 3 kat zam yapıldığının açıklanmasının ardından ülkenin birçok kentinde protestolar başlamıştı.

 

 

Gösterilerde, birçok kentte kamu binaları, bankalar, benzin istasyonları ve marketler tahrip edilmişti. Polisin müdahale ettiği olaylarda henüz ölü ve yararlılar hakkında resmi açıklama yapılmadı. Uluslararası Af Örgütünden yapılan açıklamada, en az 143 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 2 TÜMÜ
 • Demir Ersoy 10 ay önce Şikayet Et
  Kasım Süleymani nerede sokaklarını neden terör den temizlemiyor görelim hadi Suriye de masum sivilleri acımasızca öldürmenin lağneti kapını çaldı hadi şimdi istediğin kadar insan öldür
  Cevapla
 • mümine 10 ay önce Şikayet Et
  İran neden birden bire sahneye çıktı şimdi. Sanırım Suriye bitiyor sıra İran'da
  Cevapla
 • dedeoğlu 10 ay önce Şikayet Et
  Bu yaşanan kötü vakaların ve ölümlerin tek dayanağı İrana uygulanan Ambargodur. Ambargoyu koyarak bu vakalara zemin hazırlayan kim ise ölen insanların sorumlusu ve failide odur.
  Cevapla
 • ertan 10 ay önce Şikayet Et
  ambargo ilk kalksa bize saldırır bunlar gerçi öyle olmasa da saldırırlar
  Cevapla
 • hjkl 10 ay önce Şikayet Et
  iran türk molla rejimi yıkılmalıdır
  Cevapla
 • BOZKURT 10 ay önce Şikayet Et
  İran kadar kalleş bir devlet yoktur. Türkiyeyi sürekli arkadan hançerlemişlerdir. İnşallah PAPAZ kılıklı din bezirganları devletin başından def olup gider de ülke kurtulur.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR