Donald Trump geri adım attı: Beklemeye aldık!

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bill O'Reilly'e verdiği mülakatta, "Meksikalı uyuşturucu kartellerini terör grubu olarak ilan edeceğiz" açıklamasının ardından Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talebi üzerine Meksikalı uyuşturucu kartellerinin "terör örgütü" ilan edilmesi sürecini beklemeye aldıklarını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.12.2019 08:19 GÜNCELLEME 07.12.2019 08:19 DÜNYA
Donald Trump geri adım attı: Beklemeye aldık!
Donald Trump geri adım attı: Beklemeye aldık!

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Meksikalı uyuşturucu kartellerinin "terör örgütü" ilan edilmesine yönelik gerekli tüm sürecin tamamlandığını ve şu anda her şeyin hazır olduğunu belirtti. 

 

'GEÇİCİ OLARAK BEKLEMEYE ALIYORUZ'

Donald Trump, "Ancak çok sevdiğim, saygı duyduğum ve bizimle çok iyi çalışan bir insan olan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talebi üzerine, bu süreci geçici olarak beklemeye alıyoruz. Bu saldırgan ve sürekli büyüyen örgütlere yönelik kesin bir çözüm için ortak çaba göstereceğiz." değerlendirmesinde bulundu. 

 

ABD Başkanı Trump ve Meksika Devlet Başkanı Obrador

ABD Başkanı Trump, geçen ay gazeteci Bill O'Reilly'e verdiği mülakatta, "Meksikalı uyuşturucu kartellerini 'terör grubu' olarak ilan edeceğiz. Son 90 gündür bunun üzerine çalışıyorum. Biliyorsunuz bu mesele kolay değil, geçmeniz gereken süreçler var ve biz de o süreçlerdeyiz." ifadelerini kullanmıştı.

Trump'ın ardından Meksika Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yaparak, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bu konuda görüşme yapma talebini ilettiklerini belirtmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Anadolu 1 yıl önce Şikayet Et
  İşe bak Terörist, uyuşturucu baronunu terörist ilan ediyor....veya etmiyor...ilginç.
  Cevapla
 • Dereköy altı Tatar 1 yıl önce Şikayet Et
  Pablo gider pedro gelir.Kartelde çok para var çok.Çok dedimde amerika bütçesini düşünün onu bile katlıyor.Boşuna tavuk gibi adam ölmüyor.Bakanlar polisler milletvekilleri insani ?yardım kuruluşları,kızılhaç,sivil toplum örgütleri,sendikalar hepsi bu işin içinde.Trump boşuna duvar örüyor.Usa ya binbir yolla uyuşturucu geçiyor zaten.
  Cevapla
 • Budur 1 yıl önce Şikayet Et
  Uyuşturucu işini durdur a mazsin. Çünkü en büyük üreticisi Amerika. Afganistan Amerika'nın uyuşturucu tarlası Avrupa da piyasası.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  trump bu ayki ödemeyi eksik aldı veya 2020 deki zamda anlaşamadı galiba.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Kısaca yemediiii
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR