İsrail'den İran'a askeri harekat tehdidi

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, İran'ın nükleer silah edinmesini engellemek için askeri harekat düzenleme tehdidinde bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 10.12.2019 14:54 GÜNCELLEME 10.12.2019 15:22 DÜNYA
İsrail'den İran'a askeri harekat tehdidi
İsrail'den İran'a askeri harekat tehdidi

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, "İran'ın nükleer silah edinmesine asla izin vermeyeceğiz. Eğer askeri müdahale son seçenekse onu da yaparız" ifadelerini kullandı.

 

İran'daki gösterilere işaret eden Katz, İsrail'in "aciz" olmadığını iddia ederek, "İsrail, Ayetullah rejimi tarafından katledilen çaresiz göstericilere benzemez" cümlesine yer verdi.

Katz, 5 Aralık'ta yaptığı açıklamada da İran'la mücadele için ABD liderliğinde Batı-Arap askeri ittifakı kurulması çağrısında bulunmuştu.

 

İsrail daha önce de defalarca İran'a karşı daha sert yaptırımlar uygulanmasını talep etmişti. ABD'nin son yaptırımlarından duyduğu memnuniyeti her fırsatta dile getiren İsrailli yetkililer, Tahran'a yaptırım kararı almayan birçok Avrupa ülkesine karşı ise tavır almıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • KIRKiKi 9 ay önce Şikayet Et
  yiyorsa irana saldırın
  Cevapla
 • Serdar 9 ay önce Şikayet Et
  İran zor durumda yetiş İsrail
  Cevapla
 • kadı Gıyaseddin 9 ay önce Şikayet Et
  offf kabak tadı verdi vuracaksanız vurun la birbirinizi artık kuru gürültüler
  Cevapla
 • mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  boş boş konuşuyorlar.Allahın lanet etsin
  Cevapla
 • hakkı sever 9 ay önce Şikayet Et
  Türkçemizde böyle olaylar için kullanılan güzel ata sözlerimiz vardır. İt iti ısırmaz ya da ısıracak it dişini göstermez.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR