Son Dakika: Bulgaristan'dan Türkiye açıklaması! Yeri doldurulamaz

Bulgaristan Başbakanı Borisov, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile yaptığı toplantı sonrasında son dakika açıklamalarında bulundu. Borisov, Türkiye'den övgü ile bahsederek"Hiçbir ülke DEAŞ ile mücadelede Türkiye'nin yerini dolduramaz" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 12.12.2019 15:17 GÜNCELLEME 12.12.2019 16:22 DÜNYA
Son Dakika: Bulgaristan'dan Türkiye açıklaması! Yeri doldurulamaz
Son Dakika: Bulgaristan'dan Türkiye açıklaması! Yeri doldurulamaz

Bulgaristan Başbakanı Borisov, NATO Genel Sekreteri ile yaptığı görüşme ardından Türkiye ile ilgili önemli son dakika açıklamalarında bulundu.

 

Borisov, görüşme sonrasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin NATO'da Türkiye'nin yerini Bulgaristan mı alacak sorusuna, "Hiçbir ülke DEAŞ'la mücadelede Türkiye'nin yerini dolduramaz. Jeostratejik olarak iki kıtaya uzanan Türkiye boğazları kontrol ediyor. İstikrarsız bir bölgede DEAŞ'la mücadelede ediyor" şeklinde cevap verdi.

"TÜRKİYE SAYESİNDE"

Açıklamalarında Türkiye'nin önemine değinen Borisov, "Türkiye'nin bizimle yaptığı anlaşmaya uyması sayesinde Bulgaristan'da tek bir yasa dışı göçmen girişi olmadı" dedi.

Borisov, Türkiye'nin S-400 alımı ile ilgili yaptırım uygulanmasına dair açıklamalarda bulunarak, "Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulanmasını desteklemiyoruz" dedi. 

TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMİŞTİ

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Borisov

Türkiye ile iyi komşuluk siyasetine önem verdiğini her seferinde dile getiren Borisov, Avrupa Birliği'ne de bu konuda karşı çıktı.

Türkiye'deki mülteciler ile ilgili açıklamalarda bulunan Borisov, "Brüksel Türkiye’ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye’de 4 milyon göçmen bekliyor" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Boş Adamlar 7 ay önce Şikayet Et
  Boş konuşma, mültecilerin paraları nerede!
  Cevapla
 • Malazgirt.....71 7 ay önce Şikayet Et
  Yunanlılar gibi senide yarın Batı gaza getirip horozlanmayasın.....
  Cevapla
 • Çiçek 7 ay önce Şikayet Et
  Bulgaristan Anladı bizim iyi bir ülke oldugumuzu yunan siyasetçileri anlamadı sadece kendi oylarını artırmak için hep Türkiye aleyhine boş yalan sözler sarf etiler gündemi degiştirmek için kendi ekonomi sini bozdular komşuluk ilişkilerini de bozuyorlar her şeyi bozmakta 1 numaradır yunan siyasetçiler i
  Cevapla
 • Yeuıh 7 ay önce Şikayet Et
  Ha bu yeni birşey, dünya siyasetinde "iyilık"'mi aranıyormuş...yapma ya!
  Cevapla
 • Yaman 7 ay önce Şikayet Et
  iyi bir ülke değil saf bir ülke olduğumuzu milyonlarca mülteciyi başka hangi ülke kabul etsin borisin verdiği gaz bir kaç yıl daha bizi idare eder
  Cevapla
 • Türkiye Sevdalisi 7 ay önce Şikayet Et
  onun içinmi Türk vatandaşlardan Rüşvet alıyorsunuz
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Tabi ülkenize aile süsü verilip yanına 1 kadın 4 çocuk alıp terörst giriş yapmıyor.. Sizde alın ülkenize bende teşekkür edeyim
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR