'Hiçbir ülke Türkiye'nin yerini dolduramaz'

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, “Hiçbir ülke DEAŞ’la mücadelede Türkiye’nin yerini dolduramaz. İstikrarsız bir bölgede DEAŞ’la mücadelede ediyor” dedi. Brüksel’de Türkiye’ye övgüler yağdıran Borisov, Türkiye’nin önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.12.2019 06:14 GÜNCELLEME 13.12.2019 07:11 DÜNYA
'Hiçbir ülke Türkiye'nin yerini dolduramaz'
'Hiçbir ülke Türkiye'nin yerini dolduramaz'

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, “Hiçbir ülke DEAŞ’la mücadelede Türkiye’nin yerini dolduramaz” dedi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından Brüksel’deki karargahta düzenlenen basın toplantısında Borisov, Türkiye’ye övgü yağdırdı. Bir gazetecinin Bulgaristan’ın NATO’da Türkiye’nin yerini alıp alamayacağını sormasının üzerine Borisov, Bulgaristan’ın hiçbir ülkenin yerini almaya çalışmadığını kaydetti.

 

 

KİLİT ÖNEME SAHİP

Borisov, “Hiçbir ülke DEAŞ’la mücadelede Türkiye’nin yerini dolduramaz. Jeostratejik olarak iki kıtaya uzanan Türkiye boğazları kontrol ediyor. İstikrarsız bir bölgede DEAŞ’la mücadelede ediyor” ifadesini kullandı. Stoltenberg ise Türkiye’nin önemli bir müttefik olduğunu vurgulayarak “Türkiye terörle mücadelede kilit öneme sahip. 3,6 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaparak aynı zamanda göç krizinde de kilit noktada” dedi.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 4 TÜMÜ
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Mülteci göçü başlamasın diye yalakalık yapıyor.
  Cevapla
 • Osman 9 ay önce Şikayet Et
  Isi dusmustur turkiyeye
  Cevapla
 • Tarih 9 ay önce Şikayet Et
  Bulgarlar ve Macarlar Türk soyundan olduğu için kan çekiyor !
  Cevapla
 • Han 9 ay önce Şikayet Et
  Bulgarların genetik bozulması fazla olduğu için genelde istemezler. Yine de AB'den farklı tutumu ve çıkarları olduğu için destek veriyor.
  Cevapla
 • heheh 9 ay önce Şikayet Et
  onun için mi türkleri sürdüler
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 9 ay önce Şikayet Et
  kafasına taş mı düşmüş bunun? Yoksa rüya görüp hidayete mi ermiş?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR