Süleymani’nin kızından, Cuma namazında ABD’ye silahlı mesaj

Öldürülen Kudüs Gücü eski Komutanı General Kasım Süleymani'nin kızı Zeynep Süleymani, Kirman (Kermân) şehrinde Cuma namazı sırasında kürsüye silahla çıkarak, ABD'ye mesaj gönderdi.

ABONE OL
GİRİŞ 10.01.2020 15:56 GÜNCELLEME 10.01.2020 15:56 DÜNYA
Süleymani’nin kızından, Cuma namazında ABD’ye silahlı mesaj
Süleymani’nin kızından, Cuma namazında ABD’ye silahlı mesaj

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü eski Komutanı General Kasım Süleymani'nin kızı Zeynep Süleymani, Kirman (Kermân) şehrinde Cuma namazı sırasında kürsüye silahla çıkarak, ABD'ye mesaj gönderdi.

 

Zeynep Süleymani, babasının öldürüldüğünü 3 Ocak Cuma günü Bağdat Havaalanı yakınlarında bir Amerikan drone saldırısı düzenlene kadar bilmiyordu.

Zeynep Süleymani babasının ölüm haberini alınca, İran İslam Cumhuriyeti ve Lübnan Hizbulahı'nın en yüksek makamlarına defalarca çağrıda bulunarak, babasının intikamının alınması çağrısında bulundu.

 

5e18493c423604343877814e

ABD'yi "devlet terörü" uygulamakla suçlayan Kasım Süleymani'nin kızı Zeynep, babasının "intikamının alınacağı" sözünü verdi ve babasının 40 yıllık görevi sırasında dini liderin rehberliğinde ülkesine hizmet ettiğini söyledi.

Bu arada İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Irak'taki Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ABD'nin düzenlediği saldırıda öldürülen Kasım Süleymani'nin Tahran'daki evine taziye ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Amerikalılar Süleymani'yi şehit ederek nasıl büyük bir hata yaptıklarının farkında değil. Çok büyük hata yaptılar. Bu stratejik hatanın sonuçlarını sadece bugün değil, ilerleyen zamanda da görecekler" demişti. 

Bu sırada Süleymani'nin kızı Zeynep'in kameraların önünde İran Cumhurbaşkanı'na, "Babamın intikamını kim alacak" demiş, Ruhani ise, "Endişelenme, suikastin intikamı alınacak" yanıtını vermişti.

KAYNAK : timetürk

ETİKETLER

YORUMLAR 53 TÜMÜ
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Oğlu yokmuymuş iranda kadınlar ne zamandan beri konuşmaya başlamış saddamında bir kızı vardı çıktı bunun gibi uluduydu sonra ìşit türemişti ırakta
  Cevapla
 • şalgam 4 ay önce Şikayet Et
  bu kız akıllımi delimi anlamadım kimin gazına geliyo
  Cevapla
 • TÜRKİYEM 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlarda varya safi rüzgar:)
  Cevapla
 • dost 4 ay önce Şikayet Et
  bu kız abd vatandaşıdır çifte vatandaşlığı var abd de okudu
  Cevapla
 • can 4 ay önce Şikayet Et
  kadın cuma hutbesi ve silah çağrısına bak uzay teknoloji bilgi yarışında dünya bunlarda hala ilkel çağlarda
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR