İtiraf geldi: Türkiye'ye boyun eğdiremedik

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili Pentagon'dan dikkat çeken bir itiraf geldi. ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi Ellen Lord, Ankara'nın Washington'un baskısına boyun eğmediğini ve aldığı Rus S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçmeyi reddettiğini belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 15.01.2020 00:38 GÜNCELLEME 15.01.2020 00:38 DÜNYA
İtiraf geldi: Türkiye'ye boyun eğdiremedik
İtiraf geldi: Türkiye'ye boyun eğdiremedik

Türkiye ile ABD arasında krize neden olan Rusya'dan alınan S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili ABD'den yeni bir açıklama geldi Pentagon yetkilisi Ellen Lord, Ankara'nın ABD'nin baskısına boyun eğmediğini ve aldığı Rus S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçmeyi reddettiğini belirtti.

 

"İKİ SİSTEMİN UYUMSUZ OLDUĞUNU SÖYLEDİK"

Pentagon'un Satın Alma ve İdame İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ellen Lord, bugünkü basın toplantısında, "Henüz aynı konumdayız, F-35 ve S-400'lerin uyumsuz olduğunu net bir şekilde söyledik. Maalesef Türkiye, S-400'le ilgili herhangi adımlar atma kararını almadı, bu yüzden biz Türkiye'deki çalışmalarımıza (Türkiye'deki F-35 parça üretimini ABD'ye taşıma çalışmaları) devam ediyoruz" ifadelerini kullandı."F-35 PARÇALARINI ABD'YE TAŞIMAYI PLANLIYORUZ"

Lord, bu bağlamda, Türkiye'deki F-35 parça üretiminin büyük bir kısmını gelecek Mart ayına kadar ABD'ye taşımayı planladıklarını doğruladı. Pentagon yetkilisi ayrıca Türkiye'nin daha önce satın aldığı 4 adet F-35'in geleceğini Ankara ile görüşmediklerini de sözlerine ekledi.
 

ETİKETLER

YORUMLAR 44 TÜMÜ
 • Xcc 4 ay önce Şikayet Et
  Paramızı iade edin İngiltere altınlarımıxıda iade etsin
  Cevapla
 • Öteki 4 ay önce Şikayet Et
  abd nin düşmanca taavırlarına karşılık başta istanbuldaki TRUMP Plaza olmak üzere F35ler için ödediğimiz paraların en az 2 katı abd malına el koymalıyız.
  Cevapla
 • istek 4 ay önce Şikayet Et
  hiç bir zaman Tr'nin hava savunma sistemi olsun istemediler, neden ? çünkü bir ülkenin hava savunması uçakla sağlanması zor hemde daha maliyetli, beyefendiler bol bol uçak satacaklardı.
  Cevapla
 • KapşonluGenç 4 ay önce Şikayet Et
  bırakın kendilerinin olsun biz napcaz 2 3 tane hurda metal parçasını boş yere vakit kaybı
  Cevapla
 • Göktürk 4 ay önce Şikayet Et
  defolun gidin aşağılık katil terörist abd
  Cevapla
 • Orhsn korayoğlu 4 ay önce Şikayet Et
  S400 ' leri ve F 35 konudundaki iki yüzlülüğünüzü tekrar gördük..Abd.bu dünyanın terörist bşr ülkesidir. Tüm ülkeler Abd.vatandaşlarına ve Abd.de eğitim görmüş vatandaşları mercek altına alması gerekiyor.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR