Japonya'dan Orta Doğu hamlesi! Savaş gemisi yola çıktı

Japonya'nın denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Orta Doğu'ya gönderme kararı aldığı savaş gemisi yola çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 02.02.2020 11:49 GÜNCELLEME 02.02.2020 16:10 DÜNYA
Japonya'dan Orta Doğu hamlesi! Savaş gemisi yola çıktı
Japonya'dan Orta Doğu hamlesi! Savaş gemisi yola çıktı

Japonya'nın denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Orta Doğu'ya gönderme kararı aldığı savaş gemisi, bugün Tokyo yakınlarındaki Yokosuka Üssü'nde düzenlenen törenle yola çıktı. Törende konuşan Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Japonya'nın kullandığı ham petrolün yaklaşık yüzde 90'ının Arap Denizi ve Umman Körfezi üzerinden taşınması nedeniyle misyonunun Japonya için kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

 

Japonya ile bağı olan ticari gemilerin güvenliğini sağlamak üzere bölgede bilgi toplama faaliyetlerinde bulunması beklenen Takanami tipi savaş gemisinin 200 Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personeli ve 2 helikopter taşıdığı öğrenildi. Japonya'nın Orta Doğu'ya askeri güç gönderme planı kapsamında daha önce bölgeye gönderilen 2 P-3C tipi devriye uçağı Aden Körfezi'nde göreve başlamıştı.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • murtaza 5 ay önce Şikayet Et
  Orta Doğu, hepinizin cehennemi olacak, başta amerikanın
  Cevapla
 • 16BS 5 ay önce Şikayet Et
  Japınya ortadoğuya gelse ne olur olsa olsa konu mankeni olur sen önce amerikaya bir isyan et bağımsızlığını kazan ondan sonra buralarda boy göster ne işin var abd'nin emriyle mi geliyorsun?
  Cevapla
 • kaptan44 5 ay önce Şikayet Et
  bir siz eksiktiniz 9 yıldır gemilerinize bir şey olmuyordu da şimdi mi oldu yoksam birileri kulağınızamı fısıldadı japonya gibi örf adet ve kültüre sahip bir ülke nin böyle sudan ucuz bahane ile gelmesi pek yakışık olmadı
  Cevapla
 • Gökhan 5 ay önce Şikayet Et
  Siz eksiktiniz. Ortadoğu alayınıza mezar olsun.
  Cevapla
 • Yılmaz 5 ay önce Şikayet Et
  Güvenilmez ülkedir
  Cevapla
 • Hakan E. 5 ay önce Şikayet Et
  Her ülke gibi menfaatinin peşinde.Tabi bazen çuvalladıkları oluyor. Dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmakta var 2.dünya savaşındaki gibi. Almanya ve japonya yerle bir edilip yenilmeselerdi şu anda abd ve rusyadan açık ara önde iki süper güçtü.Şimdi iki aciz müstemleke ülke
  Cevapla
 • Emin 5 ay önce Şikayet Et
  Buna ☝️ katılıyorum,Japon’lar çıkarı olmadığı yerde asla ve asla bulunmuyor.Tecrübelerim onlar üzerine cok maalesef
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR