Almanya'dan İdlib ve Esed açıklaması!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Esad'in acımasızca savunmasız insanların ölümünü göze aldığını kaydetti.

ABONE OL
GİRİŞ 14.02.2020 08:09 GÜNCELLEME 14.02.2020 08:54 DÜNYA
Almanya'dan İdlib ve Esed açıklaması!
Almanya'dan İdlib ve Esed açıklaması!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Süddeutsche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, İdlib'de şu an gerginliğin dramatik bir şekilde arttığını ve insani felaket boyutuna ulaştığını belirterek, saldırıların sonlandırılmasını istedi.

 

 

Gerilimin düşürülmesine ilişkin daha önce Türkiye ile Rusya arasında bir mutabakat yapıldığını anımsatan Maas, şimdi ise bunun tersinin yaşandığın söyledi. 

"SAVUNMASIZ İNSANLARIN ÖLÜMÜNÜ GÖZE ALIYOR"

 

 

"Esed acımasızca savunmasız insanların ölümünü göze alıyor." diyen Maas, Rusya'nın rejim üzerindeki etkisini kullanması gerektiğini vurguladı.

Almanya'nın Rusya'ya beklentilerini açık şekilde aktardığını ifade eden Maas, gerilimin azaltılması ve Suriyelilere bulundukları yerlerde yardım etmek için her şeyi yaptıklarını dile getirdi.

Suriye'de siyasi bir çözüme ihtiyaç duyulduğunu yineleyen Maas, mültecilerin durumunun kötüleşmesinin önlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • gebertin 5 ay önce Şikayet Et
  Essed denen katil köpek, rusya ve iranı da katil ediyor. Suriyenin yarısını öldürdü hala daha doymadı, kalanları da öldürmek istiyor. bu köpek gebertilmeden suriyeye barış gelmez. bütün dünya istihbaratları bu köpeği bulup gebertmeli.
  Cevapla
 • Türkiye Vatandaşı 5 ay önce Şikayet Et
  ABD, Rusya ve Almanyaya eşit güvenmeliyiz! Ya da....
  Cevapla
 • Hakkarili Sevcan 5 ay önce Şikayet Et
  Çocuk katili vahşi diktatör esad ve rusya ile iran kontrolündeki teroristler suriyede sistematik soykırım yapıyor katliam yapıyor
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Esed gebermeden hatta katledilmeden olmayacak olmaz
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  israil ne ise esed de o. düpe düz insan kıyımı yapıyor. o bölgelerde halk aç .şimdiye kadar bir ekmek bile yardımı yapmamış. suriyeyi terk esinler diye pazar yerlerini ve toplu yerleri bombalıyor. sanki fare öldürüyor.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR