Resmen talep edildi! Esed'e son dakika çağrısı

Birleşmiş Milletler'den yapılan son dakika açıklamasında, Esed rejimi ve arkasındaki destekçilerinden, çatışma bölgesindeki sivillerin geçişine izin verilmesi çağrısında bulunuldu. Öte yandan Anadolu Ajansı'nın (AA) geçtiği bilgiye göre; saldırılar yüzünden son 6 günde 148 bin sivil daha Suriye-Türkiye sınırı yakınlarına göç etti. Ocak 2019'dan beri göç edenlerin sayısı ise 1 milyon 942 bini buldu.

ABONE OL
GİRİŞ 18.02.2020 14:55 GÜNCELLEME 18.02.2020 17:36 DÜNYA
Resmen talep edildi! Esed'e son dakika çağrısı
Resmen talep edildi! Esed'e son dakika çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Suriye'de artan gerilimle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

 

"İNSANİ KORİDOR" AÇILMASI TALEBİ

Esed rejimi ile destekçilerinden, çatışma bölgelerinde insani koridorların açılması ve sivillerin geçişlerine izin verilmesi istenirken, ülkenin kuzeyindeki krizin dehşet verici boyutlara çıktığı kaydedildi.

 

Son Dakika / BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet....

ÖLÜMLERİN YÜZDE 93'Ü REJİM VE DESTEKÇİLERİNİN SORUMLULUĞUNDA

2020 yılının başından beri, Suriye güçleri ve destekçilerinin Halep ile İdlib'e düzenlediği saldırılarda toplam 299 kişinin öldüğü duyuruldu. İdlib'de yaşanan ölümlerin yüzde 93'ünden Rusya ve Esed rejiminin sorumlu olduğunu belirtildi.

"KABUL EDİLEMEZ! BU BİR SAVAŞ SUÇUDUR"

Bachelet açıklamasında, geçtiğimiz günlerde İdlib bölgesinde iki hastanenin bombalanmasının kabul edilemez olduğunu ve bunun savaş suçu sayıldığını söyledi.

SAYI İKİ MİLYONA DAYANDI

Öte yandan, Anadolu Ajansı'nın (AA) geçtiği son dakika bilgisine göre ise; rejim ve destekçisi Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki yerleşimlere yönelik saldırıları sonucunda son 6 günde 148 bin sivil daha Suriye-Türkiye sınırı yakınlarına göç etti. Ocak 2019'dan beri göç edenlerin sayısı ise 1 milyon 942 bini buldu.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 69 TÜMÜ
 • Reis C* 3 ay önce Şikayet Et
  Mültecilere Ab ülkelerinin kapıları açılmalı NEDEN SADECE BİZ UĞRAŞIYORUZ ??? Biz kimi koruyoruz Ab yimi ???
  Cevapla
 • dostacısı 3 ay önce Şikayet Et
  Siviller kenara ASLAN TÜRK ORDUSU geliyor.
  Cevapla
 • adsız 3 ay önce Şikayet Et
  Lütfetmişler, sıkıntı zaten Koridorda
  Cevapla
 • yani 3 ay önce Şikayet Et
  asil bu mültecileri ucaga bindirip ab nin ortasına indirip birakacan sonrada ab denin yıkılışini izliyecen sonra nasılmiş diye soracan...
  Cevapla
 • yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
  İnsan hakları içinde insanlık olandan istenir diye biliyorum
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR