Trump koronavirüs kaptı mı? Beyaz Saray'dan son dakika açıklaması

Beyaz Saray, testi gerektirecek bir durum olmaması sebebiyle ABD Başkanı Donald Trump'ın şu ana kadar koronavirüs testi yaptırmadığını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 10.03.2020 07:01 GÜNCELLEME 10.03.2020 08:35 DÜNYA
Trump koronavirüs kaptı mı? Beyaz Saray'dan son dakika açıklaması
Trump koronavirüs kaptı mı? Beyaz Saray'dan son dakika açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, koronavirüs bulaşması ihtimali olan bazı yerlerde bulunması sebebiyle "virüs kapmış olabileceği" tartışılan Trump'ın durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

Grisham, "Başkan Covid-19 testi yaptırmadı çünkü ne virüs taşıdığı teyitli hastalarla uzun süre teması oldu, ne de kendisinde herhangi bir semptom bulunmaktadır. Başkan Trump'ın sağlığı harika durumdadır ve özel doktoru onun durumunu yakından takip etmektedir" ifadelerini kullandı.

TARTIŞMANIN FİTİLİ ATEŞLENDİ

 

Amerikan medyası, Trump ile Başkan Yardımcısı Mike Pence'in son 10 gün içerisinde katıldığı bazı etkinliklerde daha sonra koronavirüs taşıdığı açıklanan kişilerin ortaya çıkmasının ardından "acaba Trump veya Pence virüs kapmış olabilir mi?" tartışmasını yürütüyordu.

ABD'nin Maryland eyaletinde 29 Şubat'ta düzenlenen Muhafazakarlar Siyasi Eylem Konferansı'na Trump ile Pence katılmıştı.

Toplantıyı düzenleyen Amerikan Muhafazakarlar Birliği, daha sonra yaptığı açıklamada, söz konusu konferansa katılan bir kişide koronavirüs tespit edildiğini, ancak bu kişinin Trump ve Pence ile hiçbir etkileşimde bulunmadığını açıklamıştı.

Benzer şekilde mart ayı başında Washington'da düzenlenen Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) yıllık konferansına da Mike Pence ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo katılmış, konferansa katılan 2 kişide virüs tespit edildiği açıklanmıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • Mehmet Akif 2 ay önce Şikayet Et
  virüsü Trump yayiyo.aşıyı yaptırdı kendisi
  Cevapla
 • Hasan Hüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  Kapsa da bir şey olmaz! Kendisi zaten konsovirüs ten daha tehlikeli bir virüs.
  Cevapla
 • Kel 2 ay önce Şikayet Et
  Adamların meseleye bakış açısı bu işte. 14/24 gün bir kuluçka süresinden bahsediliyor.
  Cevapla
 • tokatlı 2 ay önce Şikayet Et
  kesin kapmıştır
  Cevapla
 • dostacısı 2 ay önce Şikayet Et
  elini yıka
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR