Hollanda'da maske fiyaskosu

Hollanda, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla Çin’den ithal ettiği 1,3 milyon maskenin 600 bininin yeterli standartları taşımadığı gerekçesiyle toplatılmasına karar verdi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.03.2020 02:48 GÜNCELLEME 29.03.2020 02:48 DÜNYA
Hollanda'da maske fiyaskosu
Hollanda'da maske fiyaskosu

Hollanda Kamu Yayın Kuruluşunun (NOS) internet sitesinden yapılan açıklamada, Sağlık Refah ve Spor Bakanlığının Çin'den maske ithalatını durdurarak dağıtılan maskelerin 600 bininin toplatılmasına karar verdiği belirtildi. Açıklamada, bundan sonra ithal edilecek maskelerin ek testlere tabi tutulacağı bildirildi.

'KORONAVİRÜSÜ ENGELLEMEYE YETERLİ DEĞİL'

 

 

Dağıtılan maskelerin kalitesinden şüphe duyan bazı hastanelerin Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Organizasyonuna (TNO) maskeleri incelemesi için başvurduğu ve birçok hastanenin maskeleri kullanmadığı kaydedilen açıklamada, "TNO, gerekli güvenlik ve sağlık standartlarını taşımayan maskelerin koronavirüsün solunum yoluyla geçmesine engel olmadığını tespit etti." ifadesi kullanıldı. 

Hatalı maskelerin kullanıp kullanılmadığı ile ilgili net bilgi olmadığı belirtilen açıklamada, bazı hastanelerin, yeterli ekipman bulunmadığı için eski maskeleri dezenfekte ederek tekrar kullandığı aktarıldı.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 4 TÜMÜ
 • Zxcv 1 ay önce Şikayet Et
  Ben öyle maske bile yok
  Cevapla
 • Birdost 1 ay önce Şikayet Et
  Hollandalinin fiyaskosu değil; Çinlinin uckagitciligi ön plana cikmalydi burada ya da Hollandalı sipariş veren makamın bilgisizliği .
  Cevapla
 • HKN 1 ay önce Şikayet Et
  Kontrol etmemişler hayati öneme sahip bir urun hemde. Neredeyse 2 tanesinden 1 tanesi standartlara uymuyormuş. Kontrol etmeden alan hollandanında çakallık yapan çininde suçu var.
  Cevapla
 • çağdaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kadınlar yüzlerini kapatmış olmaz ama, yüzü örtülü kadınlara yüzünü aç dersen, Allah sizede zorla taktıtrır. Kuran kendi kendini müdafaa ediyor. bu zamanda. kimsenin birşey yapmasına gerek yok.
  Cevapla
 • Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  Saçı açık ama... Biz müslümanız da hepimiz namazları kılıyor muyuz? Ben hiç yalan söylemedim hiç bir insanı aldatmadım diyebilen var mı? Hiç kalp kırmadım diyen var mı? İslam sadece şekilden ibaret mi? Öz neden yok? Gerçek manada güvenilir, malını canını emanet edebileceğin veya 10 bin borç versen geri ödeyecek kaç arkadaşın var. Komşularının imanına kefil olabilir misin? Yaz yaz bitmez bu. Kendimize bakalım biz. Biz düzelmeden ailemiz, çevremiz, ülkemiz düzelmez.
  Cevapla
 • Adalet 1 ay önce Şikayet Et
  Erkekler neden takıyor.Bence İslam adına konuşmayın
  Cevapla
 • Hadi yardimci 1 ay önce Şikayet Et
  Boyle yorum yapmayin.insanlar geriliyor.hrle bu zor gunlerde.hepimiz insaniz
  Cevapla
 • cem 1 ay önce Şikayet Et
  buyur burdan yak
  Cevapla
 • Halkh... 1 ay önce Şikayet Et
  Bizde var bizden alın ...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR