Dünya Sağlık Ögütü'nden şaşırtan koronavirüs uyarısı!

Dünya Sağlık Örgütü, hasta olmayanların maske takmasının koronavirüse karşı mücadelede yarardan ziyade ek riskler getirebileceği uyarısı yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 31.03.2020 06:09 GÜNCELLEME 07.05.2020 22:12 DÜNYA
Dünya Sağlık Ögütü'nden şaşırtan koronavirüs uyarısı!
Dünya Sağlık Ögütü'nden şaşırtan koronavirüs uyarısı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ağız koruyucu maskelerin genel kullanımının koronavirüsün yayılmasına karşı verilen mücadeleye bir yararının bulunmadığını bildirdi. 

 

 

"KENDİNİZ HASTA DEĞİLSENİZ MASKE KULLANMAKTAN KAÇININ"

DSÖ Acil Yardımlar Direktörü Michael Ryan, maske kullanımının bir getirisi olduğuna dair bir işaret bulunmadığını belirterek "daha ziyade maskenin yanlış bir şekilde çıkarılması yoluyla enfekte olunabileceğini ve bu durumda maskenin ek riskler yarattığını" kaydetti. Ryan, "Bu nedenle tavsiyemiz, kendiniz hasta değilseniz maske kullanmaktan kaçınmanız" diye konuştu.

 

 

Maske kullanımı koronavirüsle ilgili en tartışmalı konular arasında yer alıyor. Avusturya Pazartesi günü süpermarketlerde alışveriş sırasında maske takma zorunluluğu getirileceğini açıkladı. Çekya da kamusal alanda maske kullanmayı zorunlu hale getirmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 29 TÜMÜ
 • Öteki 2 ay önce Şikayet Et
  maskeyi virüs kapmamak için kullanıyoruz. WHO yani dünya sağlık örgütü yakında ID 2020 çiplerini taktıranlar iyileşiyor derse şaşırmayın . başka bir şey daha WHO bizden yana değil virüsü yayanlardan yanadır. çok biliyorsan işini yap WHO.
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Polisin hali ne olacak, ne bakanlık ne genel müdürlük ne basın nede herhangi bir yetkiliden zerre ses çıkmıyor, polisi tamamen gözden çıkarttınızmı? karakollara, noktalara şübelere gelen gidenin haddı hesabı yok. zati bir sürü işi başından aşmış, memleketteki tüm işler polis teşkilatına yıkılmış koronalıyı kontrolden asayış olaylarına yemek dağıtımından, belediyenin hemen hemen tüm işleri, dişardan gelenleri kontrol, cezaevinden salınanları kontrol, bu memleketin başka bir kurumu yokmu, yahu basın olarak sız yazın barı.
  Cevapla
 • tnm 2 ay önce Şikayet Et
  En iyi cözüm evden cikilmamasi, evde bile aile bireylerinin birbirlerine dikkat etmesidir. Elinden gelenler evlerde kendi maskelerini üretsin, disariya, ona, buna güvenmesin.
  Cevapla
 • devriye 2 ay önce Şikayet Et
  Ne yapacağımızı şaşırdık
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  hasta olup olmadığımızı nereden bileceğiz?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR