Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'den ayetle teşekkür

Hollanda'da bir hastanenin karşısındaki otobüs durağına asılan ve Kur'an-ı Kerim'den bir ayetin yer aldığı afişle, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden sağlık personeline teşekkür edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 31.03.2020 20:17 GÜNCELLEME 31.03.2020 20:40 DÜNYA
Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'den ayetle teşekkür
Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'den ayetle teşekkür

Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Amersfoort Rahman Camisi yöneticileri, Kovid-19 krizinde yoğun bir şekilde çalışan sağlık personeline teşekkür etmek için afiş hazırladı.

 

MÂİDE SURESİ 32. AYETİ İLE TEŞEKKÜR

Meander Hastanesi'nin karşısındaki otobüs durağına asılan İngilizce ve Hollandaca yazılı afişte, Kur'an-ı Kerim'den "Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur." ayeti yer aldı.

 

Ayrıca afişte "Teşekkürler sağlık personeli" ifadeleri kullanıldı.

Rahman Camisi Başkanı Ramazan Yıldız, AA muhabirine, bu süreçte sağlık personellerine büyük emekler harcadıklarından dolayı teşekkür amaçlı bir afiş hazırladıklarını söyledi. 

Yıldız, "Sağlık personelleri koronavirüsten dolayı insanların sağlığı için çok zahmet çekiyor ve zaman zaman uykusuz kalıyorlar. Biz de bunun için kendilerine nasıl teşekkür edebiliriz diye düşündük ve hastanenin karşısındaki otobüs durağına İngilizce ve Hollandaca durumla bağlantılı bir ayetin asılmasına karar verdik." dedi.

"BU SÜREÇTE ONLARIN MOTİVASYONA İHTİYACI VAR"

Sağlık personeline bir şekilde yardımcı olmak istediklerini belirten Yıldız, "Normalde onlar bizi motive ediyorlar, bu süreçte ise onların motivasyona ihtiyacı var. İnanç farkı gözetmeksizin onlara Kur'an-ı Kerim'in 5'inci suresinin 32'inci ayeti ile teşekkür ederek onları motive etmeye çalıştık. Ayrıca ülkede yaşayan Müslümanlar olarak bu toplumda bir yerimiz olduğunu da göstermiş olduk." ifadesini kullandı.   

"BİZ BUNU SADECE ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIK"

Yıldız, asılan panoya bilerek kim tarafından yapıldığını belirtmemek için logo ve isim kullanmadıklarına dikkat çekerek, "Maksadımız kendimizin değil Allah’ın ayetinin öne çıkmasıdır. Biz bunu sadece Allah rızası için yaptık." diye konuştu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
    Umarım bu yolla iki hayır bir arada gerçekleşir birincisi doktorlara duyulan minnet ikincisi de İslam'a kalplerin ısınması ve müslümanlara olan on yargıların azalmasına sebep olur inşallah
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR