AP'den Türkiye'ye İtalya ve İspanya teşekkürü

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye'nin İspanya'ya yolladığı tıbbi malzemeler için teşekkür ederek, "Gösterdiğiniz dayanışmayı hiç unutamayacağız" ifadesini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 02.04.2020 09:17 GÜNCELLEME 02.04.2020 10:10 DÜNYA
AP'den Türkiye'ye İtalya ve İspanya teşekkürü
AP'den Türkiye'ye İtalya ve İspanya teşekkürü

İspanyol kökenli Sanchez, Twitter'dan "Türk hükümetine ve halkına İspanya'ya önemli tıbbi malzeme gönderdiği için teşekkür ederim" paylaşımında bulundu.

 

Türkiye'nin İspanya kadar Kovid-19'dan etkilenmemesini umduğunu belirten Sanchez, paylaşımında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu etiketledi ve Türkçe olarak "Teşekkür ederim" ifadesine yer verdi. 

Milli Savunma Bakanlığına ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, Kovid-19'la mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait uçakla İtalya ve İspanya'ya gönderilmişti.

 
KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • adem 3 ay önce Şikayet Et
  avrupalı dedinmi kendi çıkarları için hiç affetmez gene satar gene satar.
  Cevapla
 • yyyy 3 ay önce Şikayet Et
  sizlere güvenmek haa Allah muhafaza
  Cevapla
 • iskender 3 ay önce Şikayet Et
  O zaman Avrupa Parlamentosu diliyle söyleyeyim. Bla bla bla... Bunlar sadece teşekkür ederler. Ve eleştiri yaparlar. Aslında Türkiye' ye ve ayrıca kendi içlerinde olan ülkelere sağır ve dilsizdirler. İtalya ve Bulgaristan örneği gibi.
  Cevapla
 • odp 3 ay önce Şikayet Et
  Boşversene. Bremen mızıkacıları sizi. Köprüyü bir geçin bakalım. O binada yine kırmızı bültenle aranan teröristlerle, ülkesine ihanet eden vatan hainleriyle, Ermeni şakşakçısı sözde Nobel ödüllü yazarlarla kol kola Türikye'ye kin kusmaya devam edersiniz
  Cevapla
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Bi zahmet unutmayın...beslediğiniz pkk lıları bize verin...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR