Türkiye'nin tıbbi malzeme yardımı sonrası ABD'den teşekkür açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, "ABD hükümeti adına, NATO müttefikimiz Türkiye'ye bugün gerçekleşen cömert medikal ekipman ve diğer elzem malzemelere ilişkin bağış için teşekkür ediyorum" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 28.04.2020 11:36 GÜNCELLEME 28.04.2020 13:32 DÜNYA
Türkiye'nin tıbbi malzeme yardımı sonrası ABD'den teşekkür açıklaması
Türkiye'nin tıbbi malzeme yardımı sonrası ABD'den teşekkür açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında ülkesine gerçekleştirdiği sağlık malzemesi yardımıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

Satterfield, açıklamasında, Kovid-19 ile dünya çapında yürütülen mücadele gibi, kriz dönemlerinde, aynı düşünceleri paylaşan müttefik ve ortaklar arasında yakın işbirliği, hızlı ve etkili bir cevap geliştirmenin kilit önemde olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Hiçbirimiz bunu tek başımıza yapamayız. ABD hükümeti adına, NATO müttefikimiz Türkiye’ye bugün gerçekleşen cömert medikal ekipman ve diğer elzem malzemelere ilişkin bağış için teşekkür ediyorum. Bu bağışın, Türk A-400M askeri uçağıyla Washington, D.C. yakınlarındaki Andrews Hava Üssü’ne bugün ulaştırılması planlanmaktadır. İçindeki N95 maskeler, tulumlar ve yüz koruyucu malzeme, Covid-19’un, ağır darbe vurduğu yerlerde yayılmasını yavaşlatmamızda bize yardımcı olacaktır. Bu bağış, Federal Acil Yardım Yönetimi Ajansı (FEMA) tarafından alınıp değerlendirilecektir ve ABD’de bu malzemelere en çok ihtiyaç duyanların faydalanması sağlanacaktır. Yapılan bu teslimat gösteriyor ki, ABD ve Türkiye arasındaki ilişki güçlüdür ve en önemli ittifaklarımızdan biridir. Türkiye ile bu konuda ve pek çok diğer ortak önceliğimizde işbirliğini sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."

Büyükelçi Satterfield, Amerikan halkına yönelik destek ve dostluk için Türk hükümetine ve milletine teşekkür etti.

 
KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Sivaslı Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkemle gurur duyuyorum, büyüklüğünü bir kez daha ispat etmiştir. ABD ile müttefikiz hiç bir zaman kendisine yanlış yapmadık ve yapmayız. Fakat ABD bazen, kim dost, kim düşman karıştırıyor, bize yanlışlar yapıyor. İnşallah bundan sonra ilişkilerimiz daha dostça olur.
  Cevapla
 • TürkKardeşİslam 2 ay önce Şikayet Et
  umarım aldığınız insani yardımı pkkpyd ye göndermessiniz.hainleri terörü onları besleyenler Türkiyenin kıymetini daha çok anladı. üçbeş çapulcu uğruna neyi feda ettiklerinin farkına varmaları bakımından önemli zor bir dönem oldu. Allah tüm katil bireylerin,emircilerin,devletlerin,sebepçulerinve ve izleyivilerin belasını verir. Biz asla o devletlerden olmadık.O nedenledirki bu dönemdede rabbim bize yardım ediyor ve en hafif atlatan en güçlü ülkelerden biri olduk.
  Cevapla
 • Mehmet Akif 2 ay önce Şikayet Et
  ABD 4 Nisan'da YPG ye verdiği koruyucu ekipman bittiği için bizim gönderdiğimiz ekipmanın bir kısmını YPG ye gönderecekmiş.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Müttefik miymiz. Ben bu yardımları kabul etmiyorum. Hem de 54 ülke olmuş. En az 40 ülkeye yapılanı bir vatandaş olarak kabul etmiyorum
  Cevapla
 • Muhittin Aksoy 2 ay önce Şikayet Et
  ABD leri de bize cok yardim gönderdi sim di de biz onlara olan borcumuzu ödemis oluruz cok da iyi oldu ben cocukken ABD leri süt peynir oyuncak bir sürü yardim da bulundu buna Askeri yardimlar da dahil.cok iyi oldu biraz olsun rahatladim.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR