ABD'de 'Koronavirüsün çaresini buldum' diyen doktoru başından vurup öldürdüler

ABD'nin önde gelen kurumlarından Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesü'nde görevli 37 yaşındaki doktor Bing Liu'nun "Kovid-19'a karşı çok önemli bulgular keşfettim" açıklamasını yapmasından sonra evinde başından vurulmuş bir şekilde ölü bulundu. Sosyal medyada birçok kullanıcı, Bing Liu'nun ilaç şirketleri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

ABONE OL
GİRİŞ 06.05.2020 17:45 GÜNCELLEME 07.05.2020 13:57 DÜNYA
ABD'de 'Koronavirüsün çaresini buldum' diyen doktoru başından vurup öldürdüler
ABD'de 'Koronavirüsün çaresini buldum' diyen doktoru başından vurup öldürdüler

Dünya çapında 3,8 milyondan fazla insanı hasta eden yeni tip koronavirüs yüzünden en çok baskı altında hisseden meslek gruplarından biri sağlık çalışanları ve bilim insanları... ABD'nin önde gelen eğitim kurumlarından Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesi'nde çalışan 37 yaşındaki doktor Bing Liu’nun yakın çevresine, "Koronavirüse karşı çok önemli bulgular keşfettim" dedikten sonra evinde ölü bulunması gündem oldu.

 

KATİL İNTİHAR ETTİ

37 yaşındaki bilim insanının evde yalnız olduğu sırada silahlı bir saldırgan tarafından başından vurulduğunu tespit eden polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Pittsburgh Post-Gazette isimli gazetenin aktardığı haberde; Bing Liu'nun eşinin olay anında evde olmadığı belirtildi. Saldırıyı gerçekleştiren 46 yaşındaki Hao Gu'nun cansız bedenini evin dışındaki bir araçta bulan polis, katilin intihar ettiğini açıkladı.

"İLAÇ ŞİRKETLERİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ"

Bilim insanının Kovid-19 ile ilgili yakın çevresine böyle bir atılımdan bahsettikten sonra ölmesi kafaları karıştırdı. Sosyal medyada birçok kullanıcı, Bing Liu'nun ilaç şirketleri tarafından öldürüldüğünü öne sürerken üniversite yönetimi de bir açıklama yaptı.

 

"COVID-19 İLE İLGİLİ BAZI SONUÇLARI ELDE ETMEYE BAŞLAMIŞTI"

Çinli olan ve doktorasını Singapur'da yaptıktan sonra ABD'nin en prestijli üniversitelerinden Carnegie Mellon Üniversitesi'nde çalışmalarını tamamlayan ve Pittsburgh Üniversitesi'nde çalışmaya başlayan Dr. Bing Liu'nun olağanüstü bir araştırmacı olduğunu açıklayan üniversite, bilim insanının ölümünden duyulan üzüntüyü duyurdu. Üniversitede çalışan Prof. Dr. Ivet Bahar da, "Liu kısa bir süre önce Kovid-19 ile ilgili çalışmalarını başlatmıştı. Bazı net sonuçlar elde etmeye başlamıştı" dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 107 TÜMÜ
 • Dinçer.. 3 ay önce Şikayet Et
  Bence ÇİP planlayıcıları vurdu..
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Çin malına hayirrrrrrrrrrrrr
  Cevapla
 • Elif 2 ay önce Şikayet Et
  Valla doğru korona yıda onlar başımıza açtı yarasa çorbası içicez diye
  Cevapla
 • Vatan1 3 ay önce Şikayet Et
  intiharmi intihar süsümü verildi.kesin ilaç firmaları öldürmüştür.
  Cevapla
 • Uyuma 3 ay önce Şikayet Et
  Dünya ülkelerinin çoğu bu işin içinde hatta Türkiye’de olabilir amaç yaşlı nüfusu azaltmak ve bu sayede onların devletten aldığı maaşı kesmek ayrıca özel sektörü hemen hemen bitirip devlete bağlı hale getirmek bu durumda devletler ekonomik olarak daha güçlenecek halk daha yoksul olacak .her şey gün gibi açık kazanan virüsü çıkarandır Çin aracı uyumayın
  Cevapla
 • Uygur 3 ay önce Şikayet Et
  İlacın bulunmasını istemezler biraz daha insan ölsün ondan sonra çok pahalı satacakalr bu ABD VE ÇİN ortak yapımı bir filme benziyor yok Amazonlara kadar nasıl yayıldı insanın kafasında soru işaretleri var uçalardan virüs atılmış sonra aşı para iler
  Cevapla
 • Bade 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle ya ben de bunlardan bıktım artık bu haberlerden yaa öf .
  Cevapla
 • Bade 3 ay önce Şikayet Et
  İlacı bulanı Silahla öldürmüşler aa ne bu be.
  Cevapla
 • Bade 3 ay önce Şikayet Et
  İlacı bulanı Silahla öldürmüşler aa ne bu be.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR