Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye ait belediyelere yönelik kayyım atamalarını eleştirmeye çalışan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başbakanı Anders Knape, haklarında terör soruşturması olan belediye başkanlarının gözaltına alınmasından endişe duyduklarını söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.05.2020 22:07 GÜNCELLEME 19.05.2020 22:07 DÜNYA
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye ait belediyelere yönelik kayyım atamalarını eleştiren Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başbakanı Anders Knape, haklarında terör soruşturması olan belediye başkanlarının gözaltına alınmasından endişe duyduklarını söyledi.

 

 

Knape, haklarında terör soruşturması olan belediye başkanlarının yerlerine kayyım atanmasının Türkiye'de yerel demokrasinin düzgün şekilde işlemesi açısından ciddi ve sürekli bir tehdit olduğu şeklinde skandal bir iddiada bulundu.

Knape, kayyım atamaları konusunda Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu'ndan rapor talep ettiklerini de belirterek, komisyonun yayınlayacağı raporu sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. 

 


HDP'LİNİN AJANDASINDA BOMBA YAPIM TARİFİ

HDP ile PKK'nın bağlantısı bir kez daha deşifre edildi. Geçtiğimiz günlerde HDP'li Iğdır ve Siirt ilçe belediyelerine operasyon düzenlendi. Operasyonlar kapsamında Kurtalan ve Baykan belediye başkanları gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan belediye başkanlarının evlerinde yapılan aramalarda Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül'e ait ajanda defterinde bomba yapım tarifini gösteren bilgilere rastlanmıştı. 

ETİKETLER

YORUMLAR 196 TÜMÜ
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Çok seviyorsanız alın hepsini... Ancak konuşurlar hemen alın biz veririz
  Cevapla
 • Muaz 1 ay önce Şikayet Et
  Allah in izniyle şu Avrupa Birliği bir dağılsada ben o zaman göreceğim ben sizi
  Cevapla
 • İsmaik 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa kendi problemlerini aşamıyor türkiyeyle uğraşıyor,sanane avrupa,benim memleketim istediğimi yaparım biz sizin gibi abd nin sömürgesi değiliz.
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupadaki Isvicredeki Türklerin nasil Haklari yeniyor birde onun icin toplansinlar ama işlerine gelmiyor.
  Cevapla
 • Baybars 1 ay önce Şikayet Et
  Siz birbirinizi yiyin olm.bizi kimse tutamaz.eski Türkiye yok artık.defans yok artik hücum var.sonuna kadar Reis
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR