Esed kuzeni için harekete geçti! Rest çekmişti...

Suriye'de Beşşar Esed'in kuzeni Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

ABONE OL
GİRİŞ 22.05.2020 19:30 GÜNCELLEME 22.05.2020 19:31 DÜNYA
Esed kuzeni için harekete geçti! Rest çekmişti...
Esed kuzeni için harekete geçti! Rest çekmişti...

Suriye Adalet Bakanlığının Facebook sayfasında yer alan kararda, ülkenin en büyük iş adamlarından Makhlouf'un vergi borçlarını ödeyene kadar Suriye'den ayrılmasının geçici olarak yasaklandığı belirtildi.

 

 

Makhlouf, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda davaların temelsiz olduğunu iddia ederek kuzeni Esed'e arabulucu olması çağrısında bulunmuştu.

Esed olayla ilgili sessizliğini sürdürürken, Makhlouf vergi borcu olduğu iddialarını yalanlamış, Esed'i işlerinin yok edilmesine mani olmaya çağırmıştı.

 

 

Makhlouf, kimliğini açıklamadığı kişilerin şirketi kontrol etmek istedikleri için bu yola başvurduklarını belirtmişti.

Suriye Telekomünikasyon Bakanlığı, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Syriatel'in yönetim kurulu başkanı Makhlouf hakkında 180 milyon dolarlık vergi borcu olduğu gerekçesiyle dava açmıştı.

Dava uyarınca, bu hafta başında Makhlouf dışında karısı ve çocuklarının da malvarlıklarına tedbir konulmuş ve beş yıl boyunca devletle iş yapmaları yasaklanmıştı.

Olayların Esad ailesi içinde yaşanan mali anlaşmazlık nedeniyle çıktığı, açılan davaların da Esed'in kuzeni ve eski yakın çalışma ekibinde bulunan Makhlouf'un aileden tecrit edildiği yorumları yapılıyor.

Syriatel, binlerce personeli ve 11 milyon abonesi ile Suriye'nin en büyük şirketleri arasında yer alıyor.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Hido 1 hafta önce Şikayet Et
  İt'in biri gider it'in biri gelir Suriye de değişen ne! oyuncu değiştirme, senaryo hep aynı kalacak.
  Cevapla
 • Fırıncı 1 hafta önce Şikayet Et
  Yapma arkadaş. İt deme bu zalime. Sonra hesap günü it senden davacı olur. Beni bu hayvandan aşağı adamla bir mi tutuyorsunuz diye .....
  Cevapla
 • Kebır 1 hafta önce Şikayet Et
  Esedıde yandaslarınıda kımse rahat bırakmaz her gun yasadıkları yanlarına kar dır daha ne kadar surer allah bılır ınsan kendı halkına bu kadar acımasız olur bunları odeyecek.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Hatay hayalini boşverdiler galiba :) elde kalan toprakları bölüşmeye başlamışlar. Demek dersini almışlar içeride yakında toplumsal olaylar patlark verir Beşar Esad yeğeninden korkar olmuş çakal sonu yakındır.
  Cevapla
 • HACI 1 hafta önce Şikayet Et
  Yiyin birbirinizi. Mazlumların kanına girdiniz sonunuz da beter olacak İnşaallah.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR