Trump'tan kesin çağrı: İbadethaneleri açın!

ABD Başkanı Donald Trump, eyalet valilerinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde kapatılan camiler de dahil olmak üzere ibadethanelerin açılmasına izin vermelerini isteyerek, aksi halde kendi yetkilerini kullanacağını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.05.2020 21:31 GÜNCELLEME 22.05.2020 21:52 DÜNYA
Trump'tan kesin çağrı: İbadethaneleri açın!
Trump'tan kesin çağrı: İbadethaneleri açın!

Trump, Beyaz Saray'da basına yaptığı açıklamada, "Benim talimatım çerçevesinde Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, dini topluluklara yönelik bir rehber yayınlıyor." dedi. 

'İBADETHANELER TOPLUMU BİR ARADA TUTAR'

Bazı valilerin kürtaj klinikleri gibi yerleri "temel yerler" kategorisine aldığını anımsatan Donald Trump, "Ben bugün kiliseleri, sinagogları, camileri ve ibadethaneleri, 'temel hizmet veren yerler' olarak nitelendiriyorum. Valileri ibadethanelerin açılmasına hemen izin vermeye davet ediyorum." ifadesini kullandı. 

İbadethanelerin toplumu bir arada tuttuğunu vurgulayan Trump, "İmamlar, rahipler ve Yahudi din adamları cemaatlerinin güvende olduklarından emin olacak." değerlendirmesinde bulundu. 

 

 

ABD Başkanı Trump, valilerin ibadethanelerin açılmasına bu hafta sonu izin vermemeleri durumunda kendi yetkisini kullanacağını belirterek, "Amerika'da daha az değil daha çok duaya ihtiyacımız var." diye konuştu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Lan bu herif arada bir doğru işler de yapıyor. Biz de bunu gördükçe ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Her sabah farklı bir kişilik var karşımızda.
  Cevapla
 • Fani 1 ay önce Şikayet Et
  Şu adam kadar duanın kıymetini anlayamadık.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika’yı Tebrik ederim. Darısı başımıza!!!
  Cevapla
 • Dede korkut 1 ay önce Şikayet Et
  Cok garip biri gercekten
  Cevapla
 • Dahi 1 ay önce Şikayet Et
  Çok değişik biri
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR