Libya'da sabah karşı sıcak gelişme!

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükumeti (UMH) birliklerinin, ülkede iktidarı ele geçirmek için askeri güç kullanan Hafter'e bağlı güçlere karşı bir süre önce başlattığı 'Öfke Volkanı' operasyonu devam ediyor. UMH ordusunun, harekat kapsamında iki kritik bölgeyi daha ele geçirdiği bildirildi

ABONE OL
GİRİŞ 23.05.2020 08:46 GÜNCELLEME 23.05.2020 08:46 DÜNYA
Libya'da sabah karşı sıcak gelişme!
Libya'da sabah karşı sıcak gelişme!

Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru temsilcisi olan Ulusal Mutabakat Hükumeti'ne (UMH) bağlı birliklerin, başkent Trablus´un güneybatısındaki gayri meşru darbeci Hafter'in stratejik öneme sahip olan Vatiyye Askeri Üssü´nü geri almak için başlattığı `Öfke Volkanı´ operasyonu devam ediyor.

 

İKİ BÖLGE DAHA KURTARILDI

DHA'da yer alan ve Ulusal Mutabakat Hükumeti (UMH) yetkililerinden elde edilen bilgilere göre UMH ordusu, Vatiyye Askeri Üssü´nün güneyinde bulunan Badr ve Tiji kasabalarının ardından, Al-Khalah ve Salah Al-Din bölgesini de Hafter´e bağlı güçlerden kurtarıldı. UMH'nin operasyonlarının sürdüğü öğrenildi.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Kezo 3 gün önce Şikayet Et
  Sakın ateş kes yok artık hepsini Akdeniz'e dökene kadar devam
  Cevapla
 • Ahmet 4 gün önce Şikayet Et
  Sefer bizim zafer Allah'ın.
  Cevapla
 • Yuimlo 4 gün önce Şikayet Et
  Vagnerlerin hepisi olsun hafteride
  Cevapla
 • Sınır 4 gün önce Şikayet Et
  Durmak yok yeni kuvvetlerle yola devam inşaallah.karşı tarafın toparlanmasına fırsat verilmesin.vagnerlerin yolu kesilsin.ya teslim ya ölüm.
  Cevapla
 • Ulubatli 4 gün önce Şikayet Et
  Ya istiklal ya olum topraklari terketsinler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR