Hitler'in timsahı, 84 yaşında hayatını kaybetti

Nazi Almanyası Lideri Adolf Hitler'e ait olduğu iddia edilen ''Satürn'' isimli timsahın, 84 yaşında hayata gözlerini yumduğu öğrenildi.

ABONE OL
GİRİŞ 24.05.2020 10:38 GÜNCELLEME 24.05.2020 10:38 DÜNYA
Hitler'in timsahı, 84 yaşında hayatını kaybetti
Hitler'in timsahı, 84 yaşında hayatını kaybetti

Konuya ilişkin açıklamada, "Dün sabah Mississippi timsahımız Satürn yaşlılıktan öldü. Yaklaşık 84 yaşındaydı, ve bu son derece saygın bir yaş. Mississippi timsahlarının vahşi doğadaki ömrü ortalama 30 ila 50 yıl arasındadır" ifadeleri kullanıldı.

 

ABD'de doğan Satürn, direkt Berlin'deki hayvanat bahçesine gönderildi. 23 Kasım 1943’taki bombardımana kadar orda kaldı. Bombardımandan kaçmayı başaran Satürn'den 3 yıl boyunca haber alınamadı.

1946'da İngiliz askerleri onu bulur bulmaz Sovyetler Birliği'ne teslim etti. Satürn, o zamandan beri Moskova Hayvanat Bahçesi’nde hayatını sürdürdü. Moskova'ya gelen Satürn'ün Berlin'deki hayvanat bahçesine değil, Hitler'in koleksiyonuna ait olduğundan bile bahsedildi.

 

Öte yandan Satürn'ün anısı Moskova'daki Darwin Müzesi'nde yaşatılmasına karar verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • hamza 3 ay önce Şikayet Et
  Hitlerin bir köpegi vardi
  Cevapla
 • Dede Korkut 3 ay önce Şikayet Et
  İnsan eti yemiştir o ...
  Cevapla
 • Osmanlı torunları 3 ay önce Şikayet Et
  Hitler Bir Yahudi projesi olup yahudilere ülke kurma amacı vermek için yahudi düşmanlığı ile beslenen birisi olarak takdim edildi gerçekte kendiside yahudi olup katlettiği insanlar kırma yahulerdir bugün dahi yahudiler kırma yahudileri kabul etmemektedirler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR