İngiltere ile Türkiye arasında seyahat koridoru görüşmeleri

İngiliz basını, Başbakan Boris Johnson hükümetinin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir dizi ülke ile seyahat koridorlarının oluşturulması için görüşmeler yürüttüğünü bildirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 05.06.2020 16:24 GÜNCELLEME 05.06.2020 16:26 DÜNYA
İngiltere ile Türkiye arasında seyahat koridoru görüşmeleri
İngiltere ile Türkiye arasında seyahat koridoru görüşmeleri

İngiltere hükümetinin koronavirüs salgını nedeniyle aldığı önlemler kapsamında, ülkeye gelen herkesin 14 gün boyunca evde kendini karantinaya alması öngörülüyor. Kişilerin kendilerini karantinada tutup tutmadıkları yapılacak ziyaretlerle denetlenecek ve uyulmadığının tespiti halinde de 1000 sterline kadar ceza kesilebilecek.

 

 

Ancak İngiltere'nin seyahat koridoru için anlaşma sağladığı ülkelerden gelenler karantina şartından muaf tutulacak.

TÜRKİYE İLE SEYAHAT KORİDORU

Financial Times gazetesi, İngiltere ile Türkiye'nin seyahat koridoru oluşturma konusunda görüştüklerini ve anlaşmanın yakın olduğunu bildirdi. Habere göre, iki ülke karşılıklı uçuşların başlaması için 15 Temmuz tarihi üzerinde görüş birliğine vardı ancak henüz kesinleşmiş bir karar bulunmuyor.

 

 

Gazeteye konuşan Türk hükümetinden bir yetkili, "İki ülke, yakın temas halinde. İngiltere bizim için çok önemli bir ülke" dedi. Aynı yetkili, nihai kararın İngiltere'de salgının yayılma hızına ve yeni vakalardaki artışa bağlı olacağını da vurguladı.

KORONAVİRÜS SALGINI VE TURİZM

İngiltere'de şu ana kadar tespit edilen toplam koronavirüs vakası 283 binin üzerinde. İngiltere, 40 bine yaklaşan toplam can kaybıyla dünyada ABD'den sonra en fazla ölümün görüldüğü ülke konumunda bulunuyor.

2019 yılında İngiltere'den Türkiye'ye 2,9 milyon ziyaretçi gitti.

KAYNAK : Financial Times

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Yakub 4 ay önce Şikayet Et
    Hollanda Türkiye'ye yamuk yapma peşinde sanırım. Defalarca uçuşlar iptal edildi. Tehdit gibi önlemler alındı Türkiye'ye karşı. Ingilizler kadar olamadılar!!!
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR