Maduro, ülkeden ayrılması için 72 saat verdi!

Venezüella Devlet Başkanı Maduro, Avrupa Birliği'nin (AB), bazı Venezüellalı siyasilere yaptırım uygulama kararının ardından, Venezüella'daki AB Temsilcisi'ne ülkeden ayrılması için 72 saat süre verdiğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 30.06.2020 06:16 GÜNCELLEME 30.06.2020 06:16 DÜNYA
Maduro, ülkeden ayrılması için 72 saat verdi!
Maduro, ülkeden ayrılması için 72 saat verdi!

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, düzenlediği basın toplantısında, AB'nin aralarında Venezüellalı muhalif siyasilerin olduğu 11 kişiye yaptırım uygulama kararını kınadı.

 

Devlet Başkanı Maduro, AB'yi sömürgecilikle suçlayarak, "Bugün AB, anayasaya saygı duyan kurumları oluşturan Venezüellalılara karşı yaptırım uygulama kararı aldı. Ulusal Meclis (AN) yönetimine, AB'nin Caracas Temsilciliği'nin emirlerini yerine getirmediği için yaptırım uyguluyorlar" dedi.

Venezüella'ya saygı duyulması çağrısı yapan Maduro, "AB'nin Caracas Temsilcisi'ne ülkeyi terk etmesi için 72 saat verme kararı aldım. Eğer Venezüella'ya saygı duymak istemiyorlarsa, gitsinler" ifadelerini kullandı.

 

AB, aralarında Guaido'yu desteklemeyen bir grup muhalifin de bulunduğu 11 kişiyi yaptırım listesine aldığını açıklamıştı.

Açıklamada, aralarında çoğunluğunu muhaliflerin oluşturduğu Ulusal Meclis'in (AN) Başkanı seçilen Luis Parra ve yardımcılarının da olduğu bu kişilere yaptırım uygulanmasına 'AN'nin demokratik işleyişine karşı hareket etmek' gerekçe gösterilmişti. 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Özgür t. 5 gün önce Şikayet Et
  Guaido'yu şimdiye kadar yakalayıp vatan hainliğinden içeri atması gerekiyordu. O zaman adam derdim!
  Cevapla
 • Ümit. 1 gün önce Şikayet Et
  Tam da emperyalistlerin istediği şeyi dile getirmişsin, tebrikler! Öyle yapsın ki Venezüella'ya müdahale edilebilsin.
  Cevapla
 • Yakub 1 hafta önce Şikayet Et
  Eyü eyü! Venezuela ya tavsiyem . Yakınındaki AB nin sömürdüğü adalarındaki ekonomi ve siyasi gücü ele geçirmenizdir.
  Cevapla
 • Ersem 1 hafta önce Şikayet Et
  Çok doğru bir karar venezuella için
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR