Kanada da Kovid-19 tedavisi için Remdesivir'e onay verdi

Kanada Sağlık Bakanlığı, şiddetli Kovid-19 semptomları gösteren vakalar için Ebola tedavisinde kullanılan Remdesivir ilacının kullanımına onay verdi. Kovid-19 tedavisinde Remdesivir kullanımını şu ana kadar ABD, Singapur, Japonya, Avustralya ve bazı Avrupa ülkeleri onaylamıştı.

ABONE OL
GİRİŞ 29.07.2020 09:48 GÜNCELLEME 29.07.2020 11:40 DÜNYA
Kanada da Kovid-19 tedavisi için Remdesivir'e onay verdi
Kanada da Kovid-19 tedavisi için Remdesivir'e onay verdi

Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Remdesivir'in Kovid-19 tedavisi için kullanılacak ilk ilaç olduğu belirtildi. İlacın akciğer iltihabı yaşayan, nefes almakta güçlük çeken 12 yaşın üzerindekiler ve vücut ağırlığı en az 40 kilogram olan kişilerde kullanılacağı aktarıldı. Hamilelerde ve çocuklarda kullanılması için henüz onay verilmedi.

 

Açıklamada Remdesivir'in şu ana kadar Özel Erişim Programı kapsamında az sayıda Kanadalı'ya uygulandığı ifade edildi. Kanada'nın Genel Halk Sağlığı Görevlisi Dr. Theresa Tam ise yeterli miktarda Remdesivir'e sahip olmadıklarını, tedariki sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Kovid-19 tedavisinde Remdesivir kullanımını şu ana kadar ABD, Singapur, Japonya, Avustralya ve bazı Avrupa ülkeleri onaylamıştı.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR