Rihanna Müslümanlardan özür diledi: Böyle bir şey asla tekrarlanmayacak

Dünyaca ünlü Barbadoslu şarkıcı Rihanna, geçen hafta kendi kadın giyim markasının defilesinde kullanılan "Doom (Kıyamet)" adlı şarkıda kıyametle ilgili bir hadis kaydının kullanılması nedeniyle Müslümanlardan özür diledi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.10.2020 07:13 GÜNCELLEME 08.10.2020 09:41 DÜNYA
Rihanna Müslümanlardan özür diledi: Böyle bir şey asla tekrarlanmayacak
Rihanna Müslümanlardan özür diledi: Böyle bir şey asla tekrarlanmayacak

Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın Savage x Fenty adlı kadın giyim markasının moda defilesinde, yürüyen modellere, CouCou Chloe'nin house müzik ritmiyle mikslenmiş ve içinde hadis geçen Doom adlı şarkı eşlik etti. Şarkıcı, etkinlikte Müslümanlar için kutsal hadislere yer verilen bir şarkıyı kullandığı için eleştirildi.

 

"İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz" hadisinin kullanılma şekline tepkiler çığ gibi büyüyünce Rihanna'dan açıklama geldi.

RİHANNA ÖZÜR DİLEDİ

Tepkilerin artmasının ardından Rihanna, özür dileyerek şu şekilde bir açıklamada bulundu: "Savage x Fenty Show’umuzdaki kasıtılı olmayan kocaman bir hataya dikkat çektikleri için Müslüman toplumuna teşekkür etmek istiyorum. Daha önemlisi bu dikkatsiz hata için gerçekten sizden özür dilemek istiyorum. Birçok Müslüman erkek ve kız kardeşimizi incittiğimizi anlıyoruz ve inanılmaz bir şekilde üzgünüm! Tanrıya ya da herhangi bir dine karşı saygısızlık yapmıyorum ve o yüzden projemizde bu şarkıyı çalmak tamamen sorumsuzcaydı. Bundan böyle, böyle bir şeyin bir daha tekrarlanmayacağından emin olacağız. Bağışlayacılığınız ve anlayışınız için teşekkür ederim, Rih.

BİR ÖZÜR DE YAPINCIDAN

Yapımcı Chloe de Twitter üzerinden Müslümanlardan özür diledi. Chloe, "Tüm sorumluluk benim" diyerek internetten bulduğu bu ses kaydının hadis olduğunu bilmediğini ve şarkıdan bu bölümleri çıkaracağını belirtti.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • ddeet 6 ay önce Şikayet Et
  huhu
  Cevapla
 • ayhan 6 ay önce Şikayet Et
  Bizdeki müslüman görünümlü gavura ne demeli.
  Cevapla
 • oğuz 6 ay önce Şikayet Et
  yalanlara gel bilmiyorlarmış zuhahah bilmeden böyle birşey yapılırmı ya kimi yiyorsunuz :) böyle bi yalan bile müslümanlara hakarettir
  Cevapla
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  şarkılarınızı asla bilinçsizce yapmıyorsunuz kimlere hizmet ediyorsunuz ...
  Cevapla
 • uzmcvs 6 ay önce Şikayet Et
  new age = yeni çağ demek, doğrusu new word order
  Cevapla
 • CEM AMCA 6 ay önce Şikayet Et
  new age , yeni dünya düzeni
  Cevapla
 • Atacan 6 ay önce Şikayet Et
  Koptuğunda aklınız başınıza gelirde zerre fayda etmez o gün
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR