Görüşmeler devam ederken Paşinyan'dan skandal çağrı!

Rusya'nın Dağlık Karabağ için ateşkes çağrısı yapması sonrası Moskova'da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki görüşmeler devam ederken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı açıklamada, "Dağlık Karabağ'da saldırıları durdurmanın en etkili yolu dünyanın Karabağ'ı tanımasıdır" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 09.10.2020 23:46 GÜNCELLEME 09.10.2020 23:47 DÜNYA
Görüşmeler devam ederken Paşinyan'dan skandal çağrı!
Görüşmeler devam ederken Paşinyan'dan skandal çağrı!

Ermenistan ordusunun, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıları sonrası iki ülke arasında başlayan çatışmalara Rusya el attı. Rusya'nın çağrısıyla Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan Moskova'da bir araya geldi. Görüşmeler devam ederken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan skandal bir açıklama geldi.

 

 

"DÜNYA DAĞLIK KARABAĞ'I TANIMALI"

İtalyan La Repubblica gazetesine konuşan Paşinyan, "Dağlık Karabağ'da saldırıları durdurmanın en etkili yolu Dünya'nın Karabağ'ı tanımasıdır" ifadelerini kullandı.

 

 

ALİYEV "BU SON ŞANS" DEMİŞTİ

Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev görüşme öncesi devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, Ermenistan'a Dağlık Karabağ konusundaki ihtilaflarını barışçıl yollarla çözmek için "son bir şans" verdiklerini söyledi.

Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında, "Her halükarda topraklarımızı geri alacağız. Ermenistan'a çatışmayı barışçıl yollarla çözme şansı veriyoruz. Bu onların son şansı" diye konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı daha önce de, Ermenistan askerleri çekilmediği sürece çatışmalara son verilmeyeceğini, ordularının Karabağ'ın tümünü ele geçirinceye dek operasyonlara devam edeceğini söylemişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 45 TÜMÜ
 • Selim osmanov 3 ay önce Şikayet Et
  Yasasin Azerbaijan eskeri yasasin Azerbaijan
  Cevapla
 • Şəhla 3 ay önce Şikayet Et
  Ermənilər alçaq millətdir .Müharibə yolu ilə torpaqlarımızı almalıyıq
  Cevapla
 • Canpolad Rustemzade 3 ay önce Şikayet Et
  Qarabag Bizim Idi Bizimdi Bizim Olacaq Qarabag Azerbaycandir.!
  Cevapla
 • Leman 3 ay önce Şikayet Et
  çok doğru Qarabağ bizimdir Qarabağ Azərbaycandır!
  Cevapla
 • ... 3 ay önce Şikayet Et
  hadi oradan diyelim
  Cevapla
 • Kübra 3 ay önce Şikayet Et
  Qarabağ Azərbaycandır
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR