Pompeo: Umarız Ermenistan kendini savunabilir!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini savunabileceğini umut ettiklerini söyleyerek, Türkiye'nin Azerbaycan'a olan desteğini de eleştirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 16.10.2020 00:48 GÜNCELLEME 16.10.2020 00:48 DÜNYA
Pompeo: Umarız Ermenistan kendini savunabilir!
Pompeo: Umarız Ermenistan kendini savunabilir!

Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini savunabilmesini umduklarını" açıkladı.

 

ABD'nin Atlanta kentinde WBS radyosuna konuşan Pompeo, tarafların ateşkese varıp masaya oturmalarını ve bu tarihi, karışık sorunu çözmelerine dair umutlu olduğunu söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği de eleştirdi.

Pompeo, Türkiye'nin devreye girip Azerbaycan'a kaynak sağlayarak mevcut riski ve Dağlık Karabağ'daki savaşın ateş gücünü yükselttiğini söyledi.

ABD Dağlık Karabağ'daki durum için şimdiye kadar her iki tarafa da eşit mesafeli duruyordu.

 

ABD, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için 1992 yılında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından kurulan Minsk Grubu'nun Rusya ve Fransa ile birlikte üç eş başkanından biri. Minsk Grubu'nun taraflar arasında bir barış anlaşması sağlanması için yürüttüğü son girişim 2010 yılında başarısızlığa uğramıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 16 TÜMÜ
 • Onur 6 ay önce Şikayet Et
  Ey müminler artık uyanın.Görüyoruz ki küfür tek millettir.Bunların rehberi iblis.
  Cevapla
 • Ylmz 6 ay önce Şikayet Et
  Yav hehe lügat yapma mümin gibi başına taş düşsün elifi görsen mertek sanırsın. Mümin lafı ettinya müslümanlığı ehya ettin azerbaycana can kattin öylemi .yeter lan azerbaycanin derdi kendine yetiyor sağı solu gaza getirme saten herkes diken üstünde
  Cevapla
 • Cesur 6 ay önce Şikayet Et
  Sizin insanlığınızdan şüphe ediyorum.Savaşı başlatan ermeniler oldu.Rabbim hakkınızdan gelsin.
  Cevapla
 • Hakikat 6 ay önce Şikayet Et
  Umarız savunamaz ve yerle bir olur
  Cevapla
 • Horozkentli 6 ay önce Şikayet Et
  Seçimler yaklaşırken abddeki ermeni diasporasına şirin gözükme söylemleri bunlar.
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Müslüman ülkelerin çoğuna gelip çöreklendin. Neden Ermenistan a da çöreklenmiyorsun. Kan emici emperyalistler. Rabbim sizleri kahruperişan eylesin inşaallah. Amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR