Azerbaycan'dan Ermenistan'a Kamikaze İHA mesajı: İti Kovan

Azerbaycan ordusu, üretim lisansına sahip olduğu Orbiter 1K kamikaze ihalarını yeniledi, ismini değiştirdi. Üretim tesisinden yayınlanan görüntülerde insansız hava aracının kanatlarına, cihaza verilen isim olan "İti Kovan" adının verildiği görüldü. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de, Karabağ'daki Ermeni askerlerinin kaçışları için "iti kovar gibi kovduk" ifadelerini kullanmıştı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.10.2020 09:58 GÜNCELLEME 22.10.2020 10:00 DÜNYA
Azerbaycan'dan Ermenistan'a Kamikaze İHA mesajı: İti Kovan
Azerbaycan'dan Ermenistan'a Kamikaze İHA mesajı: İti Kovan

Azerbaycan, 30 yıldır işgal altında tutulan Dağlık Karabağ bölgesine yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Hem karadan hem de havadan Ermeni cephelerini abluka altına alan Azerbaycan ordusu, bölgenin kurtarılması için var gücüyle çaba mücadele ediyor.

 

Azerbaycan ordusunun envanterindeki önemli silahlardan biri olan Orbiter 1K kamikaze İHA'arına yeni bir isim verildi: "İti Qovan" yani "iti kovan."

 

KAMİKAZE İHA'YA YENİ İSİM

İsrail menşeli  Orbiter 1K'ların üretim lisansına sahip olan Azerbaycan, silahların üretim tesisinde yaptığı değişiklik ile cihazların kanat kısımlarına "İti Qovan" yazmaya başladı. Azerbaycan envanterindeki etkili silahlardan biri olan Orbiter 1K'ya verilen isim, daha önce de Azerbaycan gündeminde pek çok kez gündem olmuştu.

ALİYEV DUYURMUŞTU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşmasında Ermenistan işgali altındaki bölgelerin nasıl geri alındığını anlatırken, "Ordumuz işgalci Ermenileri iti kovar gibi kovuyor, kovacak" ifadesini kullanmıştı.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 23 TÜMÜ
 • Olcay 3 ay önce Şikayet Et
  Kurtlar geldi.Perişanyan’ın itleri kaçıyorlar.
  Cevapla
 • sariye cin 3 ay önce Şikayet Et
  İki cihanda rezil ermeniler Avrupalılar tarih boyunca zalimlikle iki yuzlulukle kaybetmeyi hak ediyorlar zafer Azeri kardeslerimizindir
  Cevapla
 • Sezad 3 ay önce Şikayet Et
  Azeri kardeşlerimiz birde soy isminizdeki Rus fazlalığını kaldirsaniz ne güzel olur
  Cevapla
 • Ihsan 3 ay önce Şikayet Et
  Supersin kardeşim gercekten ov gibi tamamlamalar kaldirilsin yani bizide üzüyor
  Cevapla
 • emirhan 3 ay önce Şikayet Et
  hayatta kaldırmazlar sen bunları ukraynada rusyada gör doğan cocuklarına bile rusça öğretirler ilk yaştan okulu falan beklemezler
  Cevapla
 • SuleymanEyüpSultan 3 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru bir tespit kardeşim
  Cevapla
 • tunctunc 3 ay önce Şikayet Et
  "iti kovan" cok güzel anlamli bir isim..hemen bizde bu isim ile kullanalim.
  Cevapla
 • Duru 8 3 ay önce Şikayet Et
  Kardeşlerim kanatlarinin altinada yazın.çok güzel ve zarif olmuş ellerinize sağlık. Acele edin cephede çok bekliyen var onları .
  Cevapla
 • Greenpeace 3 ay önce Şikayet Et
  Ermeniler ite kurban olsunlar.Bebek katili,bebeklerin gözünü oyacak kadar insanlıktan çıkmış,kafa koparacak kadar barbar,katledici yeryüzünde Ermeni tohumundan başka millet var mı acaba!Kamikaze ismi Ermeni öper yada... diye olmalıydı..
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR