Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e verdiği röportajda zor anlar yaşadı. Gazeteci Kristin Amanpour’un BM Güvenlik Konseyi kararları ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın ırkçı söylemlerini hatırlatması üzerine Mnatsakanyan söyleyecek bir şey bulamadı.

ABONE OL
GİRİŞ 24.10.2020 19:35 GÜNCELLEME 24.10.2020 19:36 DÜNYA
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e konuştu. Gazeteci Kristin Amanpour’un sorularını yanıtlayan Mnatsakanyan, zor anlar yaşadı. Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı, görüşme sırasında ülkesinin saldırganlığını haklı çıkarmak için çabaladı. Ancak gazeteci Kristin Amanpour, Mnatsakanyan'a işgalci güçlerin Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi çağrısında bulunan 4 BM Güvenlik Konseyi kararını defalarca hatırlattı.

 

 

Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak işgal altındaki Azerbaycan, Dağlık Karabağ ve komşu topraklardan Ermeni kuvvetlerinin derhal geri çekilmesini ve Azerbaycan halkının evlerine dönme hakkını tanıyan BM Genel Kurulu'nun 2008 tarihli kararını hatırlattı. Mnatsakanyan, sunucunun bu sözleri karşısında söyleyecek bir şey bulamadı.

 

 

Karabağ'ın bağımsız bir bölge olduğunu iddia eden Mnatsakanyan, Ermenistan'ın bunu savunduğu ifade etti. Gazeteci Amanpour, Mnatsakanyan'a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın milliyetçi ve "Karabağ Ermenistan'dır" gibi kışkırtıcı açıklamalarını sorarak, 'Sayın Dışişleri Bakanı sizin politikanız bu mudur?' dedi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 18 TÜMÜ
 • Salih 1 ay önce Şikayet Et
  Bu gazeteci yahudi asıllı bir Amerikalı. 40 yılın başında kim bilir hangi menfaat için böyle konuşmuş.
  Cevapla
 • EdiZ 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim Dersimli Kemal de Ermeni.
  Cevapla
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Az da olsa tarafsız gazeteciler de varmış.
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun bu gasteciye
  Cevapla
 • Yorum 1 ay önce Şikayet Et
  Ermeniler ve yahudiler Müslümanlara karşı hem hain,hem nankör ve müslüman katilleridirler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR