Aliyev resti çekti: Türk askerini davet ederim!

Azerbaycan'ın Şuşa'yı almasıyla kritik eşiğin geçildiği Dağlık Karabağ mücadelesine yönelik Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den yeni bir açıklama geldi. Aliyev, "Azerbaycan büyük bir tehditle karşılaşırsa, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri yardımına başvurabilir" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 09.11.2020 14:09 GÜNCELLEME 09.11.2020 14:40 DÜNYA
Aliyev resti çekti: Türk askerini davet ederim!
Aliyev resti çekti: Türk askerini davet ederim!

Azerbaycan 27 Eylül’den bu yana sürdürdüğü Dağlık Karabağ mücadelesinde adım adım zafere yaklaşıyor. Simge şehir Şuşa’nın işgalden kurtarılmasıyla ülkede bayram havası hakim… Kalan bölgelerde ise Azerbaycan ordusu Ermenistan’a cephede ağır kayıplar verdirdi.

 

 

"TSK'YI DAVET EDERİM"

Gelen son dakika haberine göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, çatışma bölgesindeki son gelişmeleri değerlendirerek önemli bir açıklama yaptı.

 

 

AZTV’de geçen açıklamaya göre Aliyev “Azerbaycan büyük bir tehditle karşılaşırsa, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askeri yardımına başvurabilir” dedi.

Aliyev şöyle konuştu:

“Türk askerinin müdahalesine gerek kalmayacağını düşünüyorum. Ancak, yıllar önce Türkiye ile anlaşma imzaladık. Dolayısıyla; böyle bir durumda (askeri desteğe ihtiyaç) gerekli yasal dayanağa sahibiz.” 

23 KÖY DAHA İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu 23 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı

ETİKETLER

YORUMLAR 182 TÜMÜ
 • DEVLET KURANLAR 2 ay önce Şikayet Et
  Türk Türk"e ihtiyaç duyarsa davetiye beklemez gözümüz ve gönlümüz sizlerle huduttur aşarız bozuk bir etmeni devlettir tereddütsüz yıkarız yerine bir türk devleti daha kurarız yapmadığımız bir şeydeğil
  Cevapla
 • karadağlı 2 ay önce Şikayet Et
  rusu davet ettin , hemde karabağın bir kısmını ermeniye verdin.
  Cevapla
 • ARSLAN 2 ay önce Şikayet Et
  At üstündeki türk değilse yüktür Öksüzün,yetimin boynu büküktür Dedelerim,ağalarım ALLAH büyüktür Kanımızdan kan,canımızdan can Varolsun gardaşımız azerbaycan Rus'un uşağı ermeni şimdi neyapacan... Saygılarımla... Tunceli Dağ komando Daima hazır ...ARSLAN...
  Cevapla
 • zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Çağırmana bile gerek yok orası da bizim vatanımız . Eski Türkiye yok artık ,gardaşını hudutta teslim edip şehadetini izleyecek veya iki tane sivil helikopteri bile göndermeye korkacak. Reis var ve onun yeminli ordusu var.
  Cevapla
 • zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Sana helal olsun Haydar Reis. Bize güvendiğin için, gözlerimi yaşarttın. Dünyada en güzel şey birinin size olan güvenidir. Bize bu duyguyu yaşatanlardan Allah razı olsun.
  Cevapla
 • Keamu 2 ay önce Şikayet Et
  Haydar değil İlham
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR