KKTC: İki hafta içerisinde Türkiye'den bize aşı gelecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, Türkiye'nin aldığı Çinli Sinovac aşılarının iki hafta içerisinde KKTC’ye ulaşacağını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 01.01.2021 10:17 GÜNCELLEME 01.01.2021 12:19 DÜNYA
KKTC: İki hafta içerisinde Türkiye'den bize aşı gelecek
KKTC: İki hafta içerisinde Türkiye'den bize aşı gelecek

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, Türkiye'den KKTC'ye gönderilecek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Pilli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "3-4 ay daha dişimizi sıkmamız lazım. Okyanusta boğulmadık, tam karaya çıkacakken boğulmak istemiyoruz" diyerek tedbirlerin devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

"400 bin aşıyı muhafaza edecek dolaplarımız mevcut" diyen KKTC Sağlık Bakanı Pilli "Ocak ayının ilk yarısına kadar Türkiye’den aşılar gelecek, bunun planlanması yapılmıştır" dedi. Avrupa Birliği (AB) üzerinden de gelecek olan aşılar için altyapı çalışmalarını tamamlandığını ifade eden Pilli, "AB'den gelecek olan aşıların da  10-15 gün içinde KKTC'de olmasını bekliyoruz" dedi.

KKTC Başbakanı Ersan Saner, KKTC'ye Türkiye'den 300 bin doz aşı gönderilmesinin öngörüldüğünü açıklamıştı.

 
KAYNAK : DHA
YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • ulema 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş Kıbrısa selam olsun
  Cevapla
 • abbaskamil 1 yıl önce Şikayet Et
  iyide siz devlet değilmisiniz niye türkiyeden geliyor elektrik su türkiyeden maaş türkiyeden sonra yüzde elliye yakını rum yanlısı oh ne ala
  Cevapla
 • AYYILDIZLI 1 yıl önce Şikayet Et
  Akıncı ya aşı yapmayın rumlar yapsın
  Cevapla
 • Anka 1 yıl önce Şikayet Et
  Ondan sonra Rumları desdeklersiniz gari
  Cevapla
 • Sezai Refik 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs demek yalnız kktc demek değildir fazlası vardır yalnız magosa için elli bin ŞEHİD vermişiz biraz da bu açıdan bakmak lazımdır kktc demek bir bakıma Türkiye demektir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR