Avrupa ülkesinde kıtlık korkusu: Gıda stokuna başladılar!

Fransa'da halk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 2021 boyunca süreceği endişesi ve kıtlığa neden olacağı korkusuyla gıda stokluyor.

ABONE OL
GİRİŞ 25.01.2021 01:30 GÜNCELLEME 25.01.2021 01:31 DÜNYA
Avrupa ülkesinde kıtlık korkusu: Gıda stokuna başladılar!
Avrupa ülkesinde kıtlık korkusu: Gıda stokuna başladılar!

Bilgi Kaynakları Şirketinin (IRI) açıkladığı verilere göre, Fransızlar, kıtlık ve stokların tükeneceği endişesiyle uzun süre muhafaza edilebilen dondurulmuş gıda ve konserve satın almaya yöneldi.

DONDURULMUŞ ÜRÜNLERDE SATIŞ PATLAMASI

Stoklanan ürünler arasında en çok tütsülenmiş balık, et, kıyma, ekmek ve donmuş sebzelerin yanı sıra dondurma da yer alıyor. Ülkede, kaz ciğeri satışları yüzde 50, tütsülenmiş balık satışları yüzde 28, şampanya satışları ise yüzde 20 arttı.

Fransızların 2021 yazının çok sıcak geçeceği beklentisi nedeniyle dondurma stoklamaya yöneldikleri bildirildi. Dondurma ve dondurulmuş sebze ürünleriyle tanınan market zinciri Thiriet'in dondurma satışlarının yüzde 200 arttığı belirtildi.

Ülkede 2013'te yaşanan at eti skandalından sonra et tüketimi düşmüştü ancak Kovid-19 salgınından bu yana et satışında büyük artış gerçekleşmişti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Yavuz 1 ay önce Şikayet Et
  Kıtlık mı ? Yok artık
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Elektrik bir giderse Helsinki Cup..?..
  Cevapla
 • abc 1 ay önce Şikayet Et
  Varlik KUYRUGU Boyle olur.. Tutsulenmis Balik, Kiyma Stoklar bizimkilerde BULGUR yer Sonra Sukret dur...Eskiden Bulgurmu vardiiuu...Eskiden by mevsimde Domatesmi vardi.....
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bize yağ, un, soğan, patates yeter, sıkıntı yok.
  Cevapla
 • Fakirinbiri 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Avrupa diyenleri gönderelim Avrupa'ya.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR