Yunan basınından BAE'ye mesaj: Hadi Türkiye'yi bitirelim

Suriye'den Libya'ya her yerde Türkiye'nin karşısına çıkan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yunan Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı'nı ağırladı. Geçtiğimiz yaz Yunanistan'a destek için Girit'teki Suda Üssü'ne savaş uçağı gönderen, Doğu Akdeniz'de birçok tatbikata katılan BAE ile kurulan ilişkiler, Yunan medyasında utanç verici başlıklarla sunuldu.

ABONE OL
GİRİŞ 22.02.2021 14:11 GÜNCELLEME 23.02.2021 08:11 DÜNYA
Yunan basınından BAE'ye mesaj: Hadi Türkiye'yi bitirelim
Yunan basınından BAE'ye mesaj: Hadi Türkiye'yi bitirelim

Yunan heyeti, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) çıkarma yaptı. BAE'nin başkenti Abu Dabi'deki Uluslararası Savunma Fuarı IDEX 2021 ile Deniz Savunma ve Deniz Güvenliği Sergisi NAVDEX 2021'e Yunanistan, hem bakan hem de Genelkurmay Başkanı'yla katıldı.

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Libya'dan Suriye'ye neredeyse her yerde Türkiye'nin karşısına çıkan BAE'nin Abu Dabi Veliaht Prensi ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed el Nahyan'la bir araya geldi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ise yanında kuvvet komutanlarıyla fuarda arz-ı endam etti, BAE ve Bahreyn'li mevkidaşlarıyla buluştuğu fotoğraflar resmi internet sitesinden paylaşıldı.

Reuters haber ajansı, 2020 yazında Yunanistan'a destek için Girit'teki Suda Üssü'ne savaş uçağı gönderen, birçok ortak tatbikata katılan BAE'nin Pazar günü 1,36 milyar dolarlık savunma anlaşmalarına imza attığını duyurdu.

MANŞETTEN VERDİLER 

Yunan basını ise hem bakan Panagiotopoulos hem de Genelkurmay Başkanı Floros'un Abu Dabi'deki temasları manşetine taşıdı, iki ülkenin doğrudan Türkiye'ye mesaj verdiği yorumunu yaptı.

"HADİ TÜRKİYE'Yİ BİTİRELİM"

Provokatif manşetleriyle tanınan Pentapostagma yayın organı, "BAE'den Yunanistan'a işaret: Hadi Türkiye'yi bitirelim" başlığıyla sunduğu haberinde Atina ve Arap dünyasının Ankara'yı izole etmeye başladığını savundu, İsrail'le kurulan ilişkilere vurgu yaptı.

Site bir başka haberinde, Jerusalem Post gazetesinde yayınlanan bir analize gönderme yapan yayın organı, İsrail'in Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için Kürt dosyasını açmaya hazırlandığını ileri sürdü.

KAYNAK : Milliyet

ETİKETLER

YORUMLAR 224 TÜMÜ
 • Ismet bursa 1 hafta önce Şikayet Et
  Ey kopekler sizin gibi bir kac kopek bize bir sey yapamaz hepiniz gelin yine hakkinizda geliriz.Alcaklar.
  Cevapla
 • Filozof 1 hafta önce Şikayet Et
  Kendinize Düşmanı Yarattınız ve Sonra Nasıl Hakkından geleceğini bilmiyorsunuz galiba ... BAE - Suudi Arabistan - Bahreyn - gibi Ülkeler Neden ve Nasıl Türkiyenin Düşmanı olmuş - Bakmak lazım
  Cevapla
 • Kılıç 1 hafta önce Şikayet Et
  Hepsi ABD köpekleri ı nedenle düşman olmuşlar anladınızmı yoksa???
  Cevapla
 • Vatandadaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Alayınız gelin Rabbimin izniyle hepinizi zay ederiz.
  Cevapla
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Hadi bitirin bizi bekliyoz çakallık yapmayın karşımıza çıkın
  Cevapla
 • Tyu 2 hafta önce Şikayet Et
  Geberin kâfir köpekler
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR